Katowice: Alphaville zagra na Muchowcu. Wstęp bezpłatny

  Katowice: Alphaville zagra na Muchowcu. Wstęp bezpłatny

  NSZZ S

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Alphaville, Dżem i Lombard wystąpią podczas wielkiego regionalnego pikniku z okazji 30 rocznicy powstania Solidarności - poinformował Zarząd Regionu związku.
  Impreza odbędzie się 5 września na katowickim lotnisku Muchowiec. Wstęp na piknik i koncerty jest bezpłatny. - Mam nadzieję, że to będzie święto dla mieszkańców całego regionu, łączące wszystkie pokolenia. Nic tak nie integruje, jak zabawa przy dobrej muzyce - mówi przewodniczący Zarządu Regionu Piotr Duda.

  - Dobór zespołów, które wystąpią na pikniku z okazji 30 - lecia związku nie jest przypadkowy. Alphaville to jeden z najważniejszych zespołów lat 80 - tych, pierwszych lat Solidarności. Dżem od dawna jest zaprzyjaźniony z naszym związkiem, a Lombard ma przygotowany świetny show nawiązujący do polskiej historii - wyjaśnia Piotr Duda

  To nie będzie wyłącznie muzyczna impreza. Organizatorzy planują też występy kabaretowe oraz pokazy tańców. Na imprezie będzie też można dowiedzieć się, jak założyć Solidarność w swoim zakładzie pracy, a także zasięgnąć porady związkowych prawników.

  W naszym regionie obchody powstania Solidarności rozpoczną się oczywiście wcześniej. 3 września, jak co roku pod Pomnikiem Porozumienia Jastrzębskiego zostaną złożone kwiaty, a w jastrzębskim kościele "na górce" odprawiona zostanie msza w intencji Solidarności. W Dąbrowie Górniczej związkowcy z Solidarności z Huty Katowice upamiętnią strajk z 1980 r. i podpisanie Porozumienia Katowickiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama