Murziny tańcujom i śpiewają po śląsku

  Murziny tańcujom i śpiewają po śląsku

  Adam Wójcik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  O nowej płycie z członkiem zespołu de facto, Zbyszkiem Nowakowskim, rozmawia Adam Wójcik
  Ostatnio rozmawialiśmy w marcu 2009 roku i już wtedy zapowiadaliście wydanie płyty. Dzisiaj jesteśmy w przededniu wydania albumu "Murziny tańcujom". Jakie emocje, odczucia towarzysza temu wydarzeniu?

  Wydanie płyty to dla nas wielka sprawa, jesteśmy bardzo podekscytowani i cieszymy się ogromnie, że nasz skromny zespół szczęśliwie doczekał się własnego krążka.

  Czy w trakcie prac nad płytą miały miejsce jakieś ciekawe, niecodzienne wydarzenia?

  Tak, był taki jeden ciekawy, zaskakujący, a nawet śmieszny moment, gdy nagrywaliśmy ostatnią piosenkę "Kokot loto". Praktycznie już wszystko było gotowe, aż tu Simon wychodzi z propozycją, że on też chce śpiewać po śląsku.
  Na to odpowiadamy, że będzie mu ciężko, bo nawet Polacy gwarą nie operują. Postanowił spróbować i okazało się, że jak zwykle jest genialny. Tak to fajnie zabrzmiało, że dostał nawet partie solową po śląsku.

  Ile ostatecznie utworów zawiera krążek?

  Płyta zawiera 16 utworów, z czego 12 to nasze piosenki, trzy to wersje karaoke naszych największych przebojów: "Murziny tańcujom", "Gryfny pieron" i "Kokot loto" oraz bonus utwór grupy Szpajza - "Kuchnia śląska". Szpajza to projekt, w którym udział wzięli: Bajery, de facto i LeMan. Jeżeli chodzi o gwarę, to pięć piosenek jest po śląsku. Niespodzianką jest piosenka zaśpiewana przez Simona w jego ojczystym języku "Tylko TY - Temi Tire".

  O czym traktują wasze utwory? Jakich tematów jest najwięcej?

  Tematy są różne, a prawie wszystkie przedstawione na wesoło. Trochę jest o życiu na Śląsku, trochę o marzeniach zwykłych ludzi, no i przewijają się też tematy uczuciowe.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama