Ważne
  Anioły z Hospicjum Cordis działają już dwadzieścia lat

  Anioły z Hospicjum Cordis działają już dwadzieścia lat

  Monika Chruścińska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mówi się, że hospicja zawsze otaczają anioły. U nas jest ich bardzo dużo.
  To ludzie nam życzliwi, na których pomoc możemy liczyć w każdej chwili - mówiła w sobotę Beata Kantorska, jedna z wolontariuszek Hospicjum Cordis, które w Nowym Domu Hospicyjnym w Katowicach Janowie, obchodziło jubileusz 20-lecia istnienia.

  - Hospicjum powstało 20 lat temu w Mysłowicach, bo taka była potrzeba. Wcześniej nie funkcjonowała tam żadna tego typu placówka. To właśnie tam zrozumiałam, że jest to wspaniały sposób pomagania ludziom - mówi Jolanta Markowska, założycielka i prezes Społecznego Towarzystwa Hospicjum Cordis.


  Dotąd placówka objęła opieką około 4200 ludzi. Przewinęło się przez nią blisko dwa tysiące wolontariuszy i pracowników. Niejednokrotnie zostawały nimi osoby, które straciły tu swoich najbliższych. Obecnie w placówce znajduje się 15 dorosłych chorych i czworo dzieci, a hospicyjnej opiece domowej podlega 80 osób.

  Tegoroczny jubileusz zbiegł się z przeprowadzką placówki z Mysłowic do katowickiego Janowa. Podczas jubileuszu sale Nowego Domu Hospicyjnego zdobiły fotografie, dokumentujące historię placówki, a także codzienną pracę lekarzy, zespołu terapeutycznego i wolontariuszy. Odbyły się również dwa recitale Antoniny Krzysztoń, pokaz reportaży o placówce, wycieczki po katowickiej siedzibie placówki i zabytkowych ulicach Nikiszowca.

  Przekaż 1 procent swego podatku


  Jeżeli chcesz przekazać 1 procent podatku na Hospicjum Cordis do rocznego zeznania PIT należy wpisać:
  Społeczne Towarzystwo Hospicjum Cordis oraz numer KRS 0000040314


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama