Zamieszanie z akcjami w Sosnowcu

  Zamieszanie z akcjami w Sosnowcu

  Sławomir Cichy

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sosnowiec ma objąć 11 tys. 445 akcji spółki Zagłębie Sosnowiec, stając się jej udziałowcem. Przygotowana została uchwała Rady Miasta, która będzie przegłosowana na najbliższej sesji, 25 lutego.
  To da miastu pakiet mniejszościowy 49 proc. akcji, a 51 proc. zachowa dotychczasowy właściciel klubu, Krzysztof Szatan. Cała transakcja nadal budzi jednak wiele wątpliwości, bo może okazać się, że po przekazaniu Zagłębiu ponad 1,14 mln zł gmina i tak nie będzie miała wpływu na to, co dzieje się w klubie. A ten chce od razu przekazania całej kwoty. Najpierw trzeba ją jednak znaleźć w budżecie, co nie będzie łatwe. 49 proc. akcji klubu Zagłębie Sosnowiec po transakcji znajdzie się we władaniu gminy

  Zwolennicy wykupu akcji mają w tej chwili większość w Radzie Miejskiej, ale sceptycy zadają szereg konkretnych pytań, na które nikt z klubu nie udzielił do tej pory odpowiedzi. Być może mgła niedomówień zostanie rozproszona na jutrzejszej Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji.

  - Przygotowaliśmy projekt uchwały, ale nadal nie możemy przekazać go radnym, bo nie ma w niej załącznika ze sprawozdaniem finansowym Zagłębia Sosnowiec za 2009 r. Prosiliśmy klub o przyspieszenie prac, ale na razie poza obietnicą do urzędu nic nie wpłynęło - mówi szef Wydziału Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Artur Szczepański.

  Tymczasem w Zagłębiu powiedziano nam, że prezesa Pawła Hytrego nie ma na miejscu, bo wyjechał do Hiszpanii. Zapewniono jednak, że zdąży wrócić na jutrzejszą komisję Rady Miejskiej, by rozwiać wątpliwości.

  - Większość radnych jest przekonana do projektu objęcia akcji klubu przez miasto. Myślę, że przeciw projektowi będzie pięć, może sześć osób - mówi radny klubu SLD Krystian Dziewior.

  By kupić akcje, potrzebne będą zmiany w budżecie na 2010 rok. Nie ma jednoznacznego pomysłu, z jakiego zadania zabrać pieniądze. - Na pewno nikt nie poda takich propozycji, dopóki nie otrzymają ich radni - usłyszeliśmy w ratuszu.

  Co gorsza, może się okazać, że prawie 1,2 mln zł na akcje, to nie jedyne wydatki, jakie miasto będzie musiało ponieść w tym roku na klub. - Dopóki się nie dowiem, jaki jest stan finansów Zagłębia i pomysły na dalsze finansowanie działalności, mam prawo mieć wątpliwości, czy miasto powinno wchodzić z pieniędzmi podatników do tej spółki - mówi radny Karol Winiarski.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przepisywacze

   patryk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

   Jak przepisujecie to podajcie źródło!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   źródło

   x (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   żródło: sosnowiec. info. pl

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   źródło

   x (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   Komentarz usunięty za złamanie regulaminu

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama