Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Wygrana tyskich hokeistów

GKS Tychy - Unia Oświęcim 4:0

Tymczasem w jedynej parze, w której rywalizacja w I rundzie zaczęła się od stanu 0:0, wszystko było jasne już po 24 minutach gry. GKS łatwo ograł na własnym lodowisku Unię i do awansu do półfinału potrzeba mu jeszcze dwóch zwycięstw. Poniedziałkową wygraną tyscy hokeiści zadedykowali Michałowi Garboczowi, który w sobotę obchodził 37. urodziny.

Hokejowy play off miał przynieść długo oczekiwane w ligowej rywalizacji emocje. Spodziewano się ich zwłaszcza w Tychach, gdzie zmierzyli się ze sobą odwieczni rywale.- Początek play off nie mógł się dla nas lepiej ułożyć. Wygraliśmy pierwszy mecz dość pewnie, a ja nie puściłem żadnego gola - cieszył się bramkarz tyszan Arkadiusz Sobecki, który został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie wykorzystując okres gry w przewadze, ale później oświęcimianie pokazali kilka ładnych akcji i tylko nieskuteczności najpierw kapitana Marka Modrzejewskiego, a później doświadczonego Waldemara Klisiaka przyjezdni zawdzięczają, że nie doprowadzili do remisu. Inna sprawa, że w obu przypadkach świetnie zachował się Sobecki wygrywając pojedynki jeden na jeden z napastnikami Unii.

Na początku II tercji goście mogli przekonać się, czym różni się gra w grupie słabszej ekstraligi, którą wygrali, od rywalizacji elity. Takie błędy, jakie przytrafiły się Adrianowi Kowalówce i Mariuszowi Jakubikowi tam uchodziły na sucho, natomiast w play off tyszanie bezlitośnie je wykorzystali, a krążek do siatki z bliska wepchnęli napastnicy pierwszego ataku GKS Adrian Parzyszek oraz Robin Bacul.
- To był decydujący moment meczu - przyznał Waldemar Klisiak, a wyraźnie zdenerwowany na swoich podopiecznych trener gości Alesz Flesza przyznał: - Te indywidualne błędy nas wykończyły.

Zadowoleni z prowadzenia gospodarze pod koniec II tercji strzelili jeszcze jednego gola, a później już tylko kontrolowali sytuację na lodzie.

- Jedna dobra tercja wystarczyła nam do odniesienia pewnego zwycięstwa. We wtorek znów postaramy się wykorzystać atut własnego lodowiska i po raz drugi pokonać Unię - stwierdził kapitan GKS Adrian Parzyszek.

- Mam nadzieję, że w drugim meczu zagramy skuteczniej i osiągniemy w Tychach lepszy wynik niż w poniedziałek - odparował Klisiak.

Pozostałe mecze I rundy play-off
KH Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec - Akuna Naprzód Janów 5:4 (2:2, 2:0, 0:2, 0:0, karne 2:1).
Wojas Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 3:4 (1:0, 1:2, 1:1, 0:0, karne 1:2).
ComArch Cracovia - Energa Stoczniowiec Gdańsk 6:5 (2:0, 2:2, 2:3).