Sąd: Alicja Tysiąc kontra Gość Niedzielny

  Sąd: Alicja Tysiąc kontra Gość Niedzielny

  MOKR, IAR

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W katowickim Sądzie Apelacyjnym odbyła się rozprawa odwoławcza w sprawie Alicja Tysiąc kontra Gość Niedzielny. Redaktor naczelny tygodnika ksiądz Marek Gancarczyk i wydawca - archidiecezja katowicka - odwołali się od wrześniowego wyroku sądu.
  Zgodnie z nim, gazeta ma przeprosić Alicję Tysiąc i wypłacić jej 30 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Gość Niedzielny musi przeprosić Alicję Tysiąc między innymi za porównanie jej do hitlerowskich zbrodniarzy odpowiedzialnych za zagładę Żydów oraz za męczeństwo Żydów w gettach.

  Ku zaskoczeniu wielu sąd przełożył publikację wyroku. A strony zostały przy swoich stanowiskach.

  Przed sądem trwała pikieta kilku przeciwników aborcji, którzy manifestowali swoje wsparcie dla tygodnika.
  Trzymali transparenty z hasłami Katolicy też mają prawo i wolność i zdjęcia płodów po aborcji. Manifestanci domagali się przestrzegania wolności słowa w odniesieniu do wszystkich, niezależnie od poglądów.

  Alicja Tysiąc chciała usunąć ciążę, gdyż obawiała się znacznego pogorszenia wzroku, a nawet jego utraty. Po porodzie je wzrok bardzo się pogorszył. Lekarze odmówili aborcji, a Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu - gdzie odwołała się kobieta - podkreślił brak w prawie polskim możliwości odwołania się od decyzji lekarzy.

  Ksiądz Marek Gancarczyk, naczelny Gościa Niedzielnego powiedział, że czeka najpierw na pisemne uzasadnienie wyroku, a dopiero potem pozwani podejmą dalsze kroki, czyli możliwość odwołania się od wyroku. - Jestem zaskoczony wyrokiem, nigdy nie padło porównanie Alicji tysiąc do zbrodniarzy hitlerowskich - mówił.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ksenofobom pod sadem

   masaccio (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 25

   z transparentem na ktorym widnial ich idol Adolf Hitler bylo do twarzy
   ciekaw jestem czy za obnoszenie transparentow na ktorych byly powiekszone fotografie resztek plodow ludzich ktos im nie...rozwiń całość

   z transparentem na ktorym widnial ich idol Adolf Hitler bylo do twarzy
   ciekaw jestem czy za obnoszenie transparentow na ktorych byly powiekszone fotografie resztek plodow ludzich ktos im nie wytoczy osobnego procesu - wszak to nieobyczajne, bulwersujace i naruszajace dobre obyczaje
   i do tego promocja nazizmuzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jestem dumna z Pani Alicji Tysiąc

   polska kobieta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 17

   Pani Alicji !!!! jest Pani dla mnie wzorem do naśladowania !!!! Trudno jest w naszym kraju walczyć o swoje prawa i godność. Proszę nie przejmować się opiniami naszych katolickich księży - jak widać...rozwiń całość

   Pani Alicji !!!! jest Pani dla mnie wzorem do naśladowania !!!! Trudno jest w naszym kraju walczyć o swoje prawa i godność. Proszę nie przejmować się opiniami naszych katolickich księży - jak widać potrafią jedynie nauczać o byciu blisko z drugim człowiekiem, czyny w tej materii są im całkowicie obce. Osobiście jestem totalnie zniechęcona instytucja kościoła katolickiego i jest ona dla mnie jedna wielką mafią. Jednakże to nie jest ważne. Pani Alicjo dziękuję w swoim imieniu za Pani odwagę i życze siły Pani i całej Pani Rodzinie. Jestem z Panią.
   Z poważaniem
   Mariola Mzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama