Ważne
  Polsko-Niemieckie Pojednanie przez wolontariat

  Polsko-Niemieckie Pojednanie przez wolontariat

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W ramach działającej w Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie Sieci Informacji, Doradztwa i Integracji dla ofiar nazizmu ruszają nowe punkty doradcze w Gdańsku, Wrocławiu, a także w Katowicach.
  Punkt doradczy w Katowicach mieści się w siedzibie Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę przy ul. Wojewódzkiej 20. Punkt działa w poniedziałki, wtorki i środy w godzinach 9-12. Można się także kontaktować telefonicznie pod nr tel. 32 251 37 48.

  Celem projektu realizowanego dzięki finansowemu wsparciu niemieckiej Fundacji Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość jest pomoc osobom starszym, represjonowanym przez Niemcy w czasie II wojny światowej oraz ich rodzinom.


  Osoby poszkodowane przez III Rzeszę oraz członkowie ich rodzin mogą otrzymać bezpłatne porady prawne i medyczne, uczestniczyć w interesujących szkoleniach dla osób starszych, a także wystąpić o pomoc wolontariusza.

  Wolontariusze fundacji pomagają osobom starszym zorganizować wolny czas, zrobić zakupy, załatwić sprawy urzędowe czy wizytę lekarską, wykonać drobne prace domowe. Aby otrzymać pomoc wolontariusza wystarczy skontaktować się z fundacją. Można również samemu, niezależnie od wieku, zostać wolontariuszem i zaangażować w pomoc innym.

  Bliższych informacji na temat wolontariatu dowiesz się tutaj.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama