Czas konkretów

  Czas konkretów

  Stanisław Bartosik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wywalczonych wolnych sobót i niedziel górnicy nie zamierzają oddawać.
  Tym bardziej, że składa im się jedynie niepoważne propozycje. Gdyby rozmawiać z nimi serio, to kto wie, czy nie wróciliby do pracy podczas weekendów. Żeby się o tym przekonać, trzeba przynajmniej spróbować. Tymczasem, obserwując nieudolne próby rozwiązania problemu braku węgla w kraju, nie mogę się oprzeć wrażeniu, że autorom pomysłów powrotu do pracy w soboty i niedziele najbardziej chodzi o to, by na tym zyskać kasę. Nie zastanawiają się nad tym, jak dać zarobić ludziom węgla. Ważniejsze jest dla nich, by skorzystały na tym różnego rodzaju spółki-córki i spółki zależne. Zależne od czego? Przede wszystkim od starych układów i znajomości.

  Górnicy nie lubią ideologii. Im trzeba mówić prosto i jasno. Co? Kiedy? Za ile? Bez takich informacji górnicza brać nawet nie będzie się zastanawiała nad rezygnowaniem z wypoczynku podczas weekendów. Pamięta, że wykolegowano ją już nie raz.

  Węgla nam brakuje i będzie brakować coraz bardziej. Na eksport, do zakładów przetwórczych, do ledwo zipiących elektrowni i wreszcie także dla indywidualnych odbiorców. Rządzący górnictwem zarabiają duże pieniądze, nieporównywalne z tymi otrzymywanymi za pracę przy węglu. Płacą im również za to, by znaleźli sposób na rozwiązanie problemu braku węgla. To ich jednak chyba nie interesuje.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama