Będzin: Wolontariusze pomagają dzieciom

  Będzin: Wolontariusze pomagają dzieciom

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Wolontariusze i nauczyciele Gimnazjum nr 3 w Będzinie pomagają dzieciom pokrzywdzonym przez los oraz zwierzętom. Działają także podczas ferii.
  W tym miesiącu zbierają karmę, koce i miski dla czworonożnych podopiecznych sosnowieckiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Organizują wspólnie z nauczycielami sportowe zajęcia dla dzieci z Miejskiej Świetlicy Środowiskowej w Będzinie. W marcu postanowili każdego wychowanka domu dziecka obdarować przyborami papierniczymi, symboliczną książką oraz zabawką. Wszystko dzieje się dzięki projektowi "Otwarte Serca", napisanemu przez nauczycielki Adę Strzemińską i Dagmarę Trzeciak w ramach "Szkoły bez przemocy".

  - Przeprowadzimy wielkanocną loteryjkę we współpracy z radą rodziców i przy wsparciu sponsorów. Za pozyskane fundusze kupimy przybory papiernicze dla dzieci z Domu Dziecka w Sarnowie. Natomiast w ramach akcji "Książka i miś dla każdego" będziemy zbierać książeczki i zabawki dla podopiecznych z Domu Małego Dziecka w Sarnowie. Na tych akcjach nie poprzestaniemy. W kwietniu pomożemy uczniom, będącym w trudnej sytuacji materialnej. Tutaj nikt nie wstydzi się biedy ani pozytywnej reakcji na czyjeś nieszczęście - zaznacza Agata Lizoń, pedagog szkolny i koordynator filantropijnych działań.

  Wolontariat kwitnie w będzińskim Gimnazjum od ponad pięciu lat. Młodzież nie tylko chętnie uczestniczy w akcjach, ale nawet współzawodniczy ze sobą w tym szlachetnym dziele.

  - Zasadą naszego działania jest dzielenie się sercem. Do tego odruchu wystarczą tylko chęci, a wtedy pomysły przyjdą same - przyznała Ewelina Krulikowska, wolontariuszka w Gimnazjum nr 3.

  Program "Szkoła bez przemocy" prowadzi "Polska Dziennik Zachodni" wraz z Fundacją Orange. Partnerem Programu jest Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Patronat honorowy objął Prezydent RP.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama