Ważne
  Częstochowska urologia pod kluczem, pacjentów nie przyjmują

  Częstochowska urologia pod kluczem, pacjentów nie przyjmują

  Beata Marciniak, Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ponad 2 miliony złotych wydał latem zeszłego roku Urząd Marszałkowski na uruchomienie oddziału urologicznego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym na Tysiącleciu.
  Świeżo wyremontowana, odpowiadająca ministerialnym wymogom, urologia nie przyjmuje pacjentów, gdyż NFZ nie chce zakontraktować jej usług szacowanych na 3 mln zł rocznie.
  Miejska lecznica może przyjąć na urologii tylko jednego pacjenta dziennie
  Drzwi do wyposażonego w nowoczesny sprzęt oddziału są zamknięte na głucho, choć jego personel mógłby leczyć chorych z całego regionu już od października zeszłego roku.

  "Narodowy Fundusz Zdrowia, oddział w Katowicach zawiadamia, że nie przewiduje obecnie kontraktu na leczenie szpitalne w drugim oddziale urologicznym w Częstochowie" - można przeczytać w piśmie skierowanym do dyrekcji szpitala.

  Z powodu braku porozumienia pomiędzy urzędnikami państwowymi, cierpią pacjenci, którzy odsyłani są do szpitali w Radomsku albo w Tarnowskich Górach.
  - To się w głowie nie mieści, przecież nowoczesna urologia jest bardzo potrzebna. Nie brakuje chorych, którym pilnie potrzebna jest pomoc - denerwuje się Andrzej Jaworski, pacjent szpitala. - NFZ utrudnia ludziom dostęp do specjalistów. Skoro oddział jest, to logiczne, że powinien przyjmować chorych - dodaje.

  Wojewódzki Szpital Zespolony dwa razy występował do funduszu o kontrakt.
  - Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował nas, iż nie przewiduje przeprowadzenia dodatkowego postępowania konkursowego na zawarcie umów w rodzaju leczenia szpitalnego w zakresie urologia - hospitalizacja na terenie Częstochowy - wyjaśnia Agnieszka Zasada, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama