Proces byłego starosty jednak w Myszkowie

  Proces byłego starosty jednak w Myszkowie

  Beata Marciniak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sąd Najwyższy zdecydował, że proces byłego starosty myszkowskiego i zarazem byłego prokuratora rejonowego oraz jego urzędników ze starostwa odbędzie się w Myszkowie.
  Wątpliwości w tej sprawie miał Sąd Rejonowy. W obawie o stronniczość chciał przeniesienia procesu do innego sądu, bowiem główny oskarżony, były starosta Marian W., jest osobą dobrze znaną w myszkowskim sądzie. Sąd Rejonowy w obawie o stronniczość chciał przenieść proces

  Marian W. przez kilkanaście lat utrzymywał kontakty służbowe z myszkowskimi sędziami. Ci uznali, że może to m.in. rodzić przekonanie, że sprawa nie jest traktowana obiektywnie.

  - Sąd Najwyższy zdecydował, że sprawa będzie mimo wszystko się toczyć w Myszkowie - potwierdza Bogusław Zając, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Częstochowie.

  Sprawa dotyczy Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego.
  W 2008 r. bank zgłosił się do przetargu na obsługę myszkowskiego starostwa i instytucji powiatowych. Były starosta i była sekretarz powiatu mieli uzgodnić z ówczesną prezes banku, Leokadią M,. przesunięcie o pół godziny terminu złożenia przez bank oferty. Mieli także zgodzić się na niekorzystną dla starostwa zmianę ceny za każdy przelew. Już po otwarciu ofert zmieniono ją z 23 na 80 groszy.

  Skarbnik powiatu Dorota S., naczelnik Wydziału Rozwoju, Inwestycji i Zamówień Publicznych Sławomir Z., pracownice starostwa Emilia B.-N. i Bożena T., którzy zasiadali w komisji przetargowej, są oskarżeni o działanie na szkodę interesu publicznego. Natomiast pracownicy banku, Bożenie S., postawiono zarzut podrobienia podpisu wiceprezes banku. Wśród oskarżony jest też jego była prezes, Leokadia M.

  Akt oskarżenia trafił w styczniu do Sądu Rejonowego w Myszkowie, który zwrócił się do SN o przeniesienie procesu do innego, równorzędnego sądu. SN uznał, że w Sądzie Rejonowym w Myszkowie na pewno znajdzie się sędzia, który z Marianem W. nie współpracował.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama