Ważne
  Starostwo myszkowskie ma herb, który odrzucili heraldycy

  Starostwo myszkowskie ma herb, który odrzucili heraldycy

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Powiatowy szyld ozdabia imprezy w regionie
  1/4
  przejdź do galerii

  Powiatowy szyld ozdabia imprezy w regionie ©Fot. Archiwum starostwa

  Otóż nie znalazła w papierach starostwa opinii Komisji Heraldycznej, która wydaje opinie na temat herbów - czy są właściwe i mogą być używane. Była tylko uchwała Rady Powiatu z 2000 roku stwierdzająca, że myszkowski powiat jest herbowy.

  Doświadczona urzędniczka zwróciła się więc do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, dla którego pracuje Komisja Heraldyczna z prośbą o nadesłanie opinii komisji o myszkowskim znaku.

  Ministerstwo ma porządek w papierach i po prostu przesłało opinię z 2000 roku. Negatywną opinię. Identyczne pismo Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wysłało do starostwa w 2000 r., oceniając herb negatywnie.

  Ale ministerialne zawiadomienie przyszło wtedy już po podjęciu przez radę herbowej uchwały. Zarząd Powiatu pospieszył się i wprowadził na sesję punkt o "znaku firmowym". Szybciutko też wysłał uchwałę do wojewody, który każdą uchwałę musi przeczytać i zaakceptować przez opublikowanie w Dzienniku Urzędowym woj. śląskiego. I tak się stało. Służby wojewody nie zażądały opinii Komisji Heraldycznej i przyklepały fuszerkę.

  Myszkowski herb to bubel - jego symbolika jest niewłaściwa ze względów historycznych i heraldycznych. Można go odnieść tylko do części powiatu. Na dodatek wykorzystuje uszczerbione godło ziemi krakowskiej.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama