Miasto przejmuje udziały w Zagłębiu Sosnowiec

  Miasto przejmuje udziały w Zagłębiu Sosnowiec

  Andrzej Kaim

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Po głosowaniu radnych nad uchwałą w sprawie objęcia udziałów w spółce akcyjnej Zagłębie Sosnowiec wśród przedstawicieli i sympatyków klubu trudno było znaleźć niezadowolonych.
  Paweł Hytry, prezes Zagłębia, nie krył satysfakcji. Jednak nic w tej sprawie nie jest przesądzone. Teraz wszystko zależy do wojewody śląskiego i... władz klubu. Bowiem uchwała przyjęta w tym tygodniu większością głosów miejskich radnych to dopiero wstęp do przejęcia udziałów klubu.
  Podpisanie umowy może nastąpić pod koniec kwietnia, lub w maju

  - Przegłosowany przez radnych dokument to jedynie uchwała intencyjna.
  Pozwala na podjęcie działań mających doprowadzić do przejęcia 49 proc. akcji spółki przez samorząd - mówi Grzegorz Dąbrowski, rzecznik sosnowieckiego magistratu. - Teraz głos zabierze wojewoda śląski, który może ją zakwestionować. Jeśli nie wniesie zastrzeżeń, wówczas prezydent Kazimierz Górski będzie mógł rozpocząć procedurę nabycia udziałów w klubie.

  Zanim jednak to się stanie, władze spółki akcyjnej, którą jest Zagłębie muszą przedstawić bilans, który zostanie zbadany przez niezależnego eksperta, czyli biegłego księgowego.

  - Dokument musi zostać u nas złożony do końca marca br. - podkreśla Dąbrowski. Prace nad nim potrwają kilka tygodni. Kiedy okaże się, że zawarte w nim dane są zgodne ze stanem faktycznym, prezydent będzie mógł ostatecznie powiedzieć tak i Sosnowiec stanie się współwłaścicielem klubu.
  - Kolejna sprawa to kwestia pieniędzy, które otrzyma spółka za 49 proc. swoich akcji. Na dziś nie da się podać dokładnej kwoty - dodaje rzecznik.

  Tak więc sympatycy Zagłębia muszą uzbroić się w cierpliwość. Oczekiwanie na decyzje wojewody potrwa do końca marca. Później biegły będzie zajmować się bilansem spółki. Wydaje się więc, że podpisanie umowy pomiędzy spółką a samorządem może nastąpić najwcześniej pod koniec kwietnia, jeśli nie w maju tego roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama