Zwycięstwo siatkarzy z Jastrzębia

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wrócili z Kędzierzyna z dwoma punktami
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wrócili z Kędzierzyna z dwoma punktami FOT. MARZENA BUGAŁA
ZAKSA Kędzierzyn - Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:20, 25:16, 21:25, 21:25, 13:15)

Po raz trzeci w tym sezonie siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali drużynę z Kędzierzyna. Najpierw podopieczni Roberto Santillego wygrali z ZAKSA u siebie w walce o ligowe punkty, a potem zamknęli im drogę do finału Pucharu Polski. Po raz trzeci Jastrzębski Węgiel wygrał w niedzielę w Kędzierzynie, choć po dwóch setach przegrywał 0:2.

W dwóch pierwszych setach jastrzębianie grali źle i nie byli w stanie powstrzymać skutecznych ataków gospodarzy. Dopiero wejście w trzecim secie Sebastiana Pęcherza, który zmienił Benjamina Hardy'ego, poderwało do walki drużynę gości i jak się okazało odwróciło losy tego spotkania. Skuteczność odzyskał również Igor Yudin, którego ataki "łamały" ręce rywali.

Goście odrobili straty i doprowadzili do tie breaku, w którym prowadzili od początku do końca. Przy stanie 12:10 dla Jastrzębskiego Węgla błąd popełnił Sławoimir Master, na szczęście nie miał on poważniejszych konsekwencji. Nadzieję na zwycięstwo z Kędzierzyna odżyła zepsuta zagrywka Jakuba Novotnego, ale potem dwa błędy popełnili gospodarze i goście mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

- Początkowo gra nam się nie układała, ale po trzecim zwycięskim secie poczuliśmy, że możemy to spotkanie wygrać i udało się - cieszył się po meczu Yudin.

POZOSTAŁE WYNIKI
Domex Tytan AZS Częstochowa - Resovia 1:3 (24:26, 18:25, 28:26, 17:25),
Delecta Bydgoszcz - Jadar Radom 3:1 (20:25, 25:20,25:19, 25:16),
Politechnika Warszawska - Siatkarz Wieluń 2:3 (18:25, 25:20, 25:19, 21:25, 14:16),
AZS Olsztyn - Skra Bełchatów 1:3 (25:23, 20:25, 20:25, 20:25).