Częstochowianka wygrała olimpiadę języka rosyjskiego

  Częstochowianka wygrała olimpiadę języka rosyjskiego

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Julita Śmigielska z IX Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie wygrała eliminacje okręgowe Olimpiady Języka Rosyjskiego w okręgu śląskim.
  W Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach odbyły się eliminacje okręgowe XLI Olimpiady Języka Rosyjskiego.

  Startowało 24 uczestników z 15 szkół ponadgimnazjalnych z województwa opolskiego i śląskiego. Zgodnie z regulaminem uczniowie mogli uzyskać maksymalnie 100 punktów (50 pkt za test i 50 pkt za wypowiedź ustną). Wyróżniające wyniki uzyskiwali uczniowie od 71 pkt.


  Komisja przyznała wyróżniające wyniki 11 uczestnikom. Najlepszymi uczestnikami olimpiady okazali się uczniowie z Częstochowy, Bytomia, Rybnika, Katowic i Sosnowca.

  I miejsce zdobyła Julita Śmigielska (97 pkt/100 pkt) z IX Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie, którą przygotowała nauczycielka Bożena Pindus. II miejsce zajęła Kaja Krzyzińska (90/100) z X Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu (nauczyciel Anna Ziubińska). III miejsce - Paulina Bagińska (87/100) z II Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku (nauczyciel Mariola Madzia). IV miejsce - Dawid Wilken (86/100) z I Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach (nauczyciel Anna Gieracha) oraz Olga Sokół (86/100) z IV Liceum Ogólnokształcącego w Sosnowcu (nauczyciel Agata Kaczyńska).

  - Gratuluję wszystkim uczestnikom, którzy uzyskali wyróżniające wyniki na eliminacjach okręgowych olimpiady. Wszystkim nauczycielom dziękuję za przygotowanie uczniów do udziału w olimpiadzie i życzę dalszych sukcesów - powiedziała Antosz Bogumiła, sekretarz naukowy Olimpiady Języka Rosyjskiego w Okręgu Śląskim.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama