Bielsko-Biała: Grodzki w pigułce

  Bielsko-Biała: Grodzki w pigułce

  Wanda Then

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Domu Żołnierza przy ul. Broniewskiego czynna jest niezwykła wystawa, dokumentująca działania Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego Teatr Grodzki, które od 11 lat pracuje z osobami najbardziej potrzebującymi pomocy.
  Wystawa pokazuje działalność lokalnych warsztatów terapii zajęciowej oraz zakładów aktywności zawodowej prowadzonych przez Teatr Grodzki. Współorganizatorem ekspozycji jest Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych z Rybnika. Zobaczyć można m.in. cykl zdjęć obrazujących działania i pracę osób o różnym stopniu niepełnosprawności.

  W stowarzyszeniu działają artyści, pedagodzy i animatorzy kultury. Mają na koncie blisko 30 zrealizowanych dużych projektów, finansowanych głównie ze środków unijnych, polskich i światowych fundacji oraz samorządów. W swojej siedzibie w poprzemysłowych obiektach zabytkowych przy ul. Sempołowskiej planują stworzenie warsztatów artystycznych i muzeum dziedzictwa kulturowego. Wystawa czynna będzie do 10 marca.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama