Studencki Zespół Pieśni i Tańca Katowice wyjeżdża do Peru

  Studencki Zespół Pieśni i Tańca Katowice wyjeżdża do Peru

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Do 9 marca 2010 r. odbywa się III Międzynarodowe Spotkanie Folklorystyczne Mi Peru w Limie, w którym weźmie udział Studencki Zespół Pieśni i Tańca Katowice Uniwersytetu Śląskiego.
  Peru to kolejny kraj Ameryki, po Meksyku, Argentynie i Stanach Zjednoczonych, w którym zespół pod dyrekcją Barbary Uracz, zaprezentuje swoje umiejętności taneczne. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem Edukacja, Solidarność, Integracja, Spokój. Oprócz grupy z Polski wystąpią reprezentanci: Wenezueli, Argentyny, Brazylii, Belgii, Chile, Hiszpanii, Paragwaju, Meksyku i Tahiti. Inauguracja spotkania będzie miała miejsce 3 marca 2010 r. o godz. 18.00 w teatrze Segura.

  Po zakończeniu festiwalu Studencki Zespół Pieśni i Tańca Katowice Uniwersytetu Śląskiego spotka się z przedstawicielami Polonii. Okazją do spotkań z rodakami będą dwa koncerty. Zaplanowany na 11 marca 2010 r. występ w Miaraflores oraz, mające się odbyć cztery dni później, przedstawienie taneczno-wokalne w Teatrze Miejskim w Cusco (Dolina Inków).

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama