Katowice: Są jeszcze bilety na Interpretacje

  Katowice: Są jeszcze bilety na Interpretacje

  Henryka Wach-Malicka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Decyzja organizatorów o podwójnych prezentacjach każdego spektaklu XII Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje" sprawiła, że bilety nareszcie można kupować bez stresu i obawy, że ich zabraknie. Co prawda, na przedstawienia wieczorne biletów jest mniej, ale na prezentacje popołudniowe (godz. 17) można je jeszcze nabyć. I to po 30 złotych! Sprzedaż prowadzi kasa Teatru Śląskiego.
  Przypominamy, że czasu nie zostało wiele - "Interpretacje" zaczynają się w Katowicach 14 marca. Tradycyjnie o nagrodę główną - Laur Konrada - walczyć będzie sześcioro reżyserów młodego i średniego pokolenia. W tym roku będą to: Agnieszka Olsten, Krzysztof Rekowski, Łukasz Witt-Michałowski, Barbara Wysocka, Marcin Liber i Łukasz Czuj.

  W tym roku część przedstawień pokazywanych będzie na scenie Teatru Śląskiego, a część w studiu Telewizji Katowice. Prace młodych twórców oceniać będzie specjalistyczne jury, ale swojego laureata wybierze także publiczność.

  Festiwal zapowiada się interesująco przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, śląska publiczność pozna prace reżyserów w Katowicach rzadko prezentujących (bądź wcale) swoje przedstawienia. Po drugie, repertuar pokazuje, że teatralna młodzież znów chętnie sięga po dramaturgię klasyczną, choć czyta ją "po swojemu". Wśród zaproszonych realizacji znalazły się sztuki opar-te m.in. na tekstach Antoniego Czechowa, Jarosława Iwaszkiewicza, Mikołaja Gogola i Franciszka Bohomolca, ale nie zabraknie też tekstów współczesnych autorów.

  Towarzyszące "Interpretacjom" przedstawienie "Samotność pól bawełnianych", w reżyserii Radosława Rychcika, pokazane zostanie w katowickim Klubie Muzycznym Cogitatur. Bilety na tę imprezę sprzedawane będą w miejscu prezentacji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo