Siemianowice Śląskie: Referendum już zakończone, ale strajk...

  Siemianowice Śląskie: Referendum już zakończone, ale strajk jest niepewny

  LIS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ponad 90 procent załogi, pracującej w fabryce Huhtamaki, produkującej opakowania spożywcze, opowiedziało się za strajkiem w zorganizowanym przez zakładową Solidarność referendum. Czy jednak do strajku rzeczywiście dojdzie? Wszystko rozstrzygnąć się powinno w najbliższych dniach.
  Przypomnijmy - związkowcy oraz pracownicy domagają się 20-procentowej podwyżki oraz dodatków - 3 złotych za pracę na drugiej i 4,50 zł na trzeciej, nocnej zmianie. Rozmowy z dyrekcją obu działających na terenie fabryki, czyli zakładów Huhtamaki Polska i Huhtamaki Food Service Poland (w sumie pracuje w nich ponad 800 osób) jak dotąd nie przyniosły rezultatów i dlatego związkowcy zdecydowali się na zorganizowanie referendum.

  Rozmowy w obu zakładach jednak wciąż trwają - kolejne wyznaczone zostały na najbliższy piątek i poniedziałek. Prawdopodobnie ich wynik zadecyduje o ewentualnym strajku.

  - Ostateczna decyzja, dotycząca strajku, podjęta zostanie podczas spotkania komisji zakładowej - zaznacza Adam Flakus, szef Solidarności w zakładach Huhtamaki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo