Zabrze: Wszyscy sprawcy napadu na agencję pocztową za...

  Zabrze: Wszyscy sprawcy napadu na agencję pocztową za kratkami

  RP

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego zabrzańskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy uczestniczyli w napadzie na agencją pocztową w Zabrzu. Podejrzani wchodzili w skład 4-osobowej grupy przestępczej. Zatrzymani wczoraj nad ranem, dziś usłyszeli zarzuty rozboju przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu. Grozi im kara 12 lat pozbawienia wolności.
  Do napadu doszło we wrześniu ubiegłego roku przy ulicy C.Skłodowskiej w Zabrzu. Celem przestępców była siedziba agencji pocztowej. Sprawcy obezwładnili za pomocą paralizatora pracownicę agencji, a następnie dokonali kradzieży pieniędzy. Już następnego dnia policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych mężczyzn w wieku 39 i 42 lat. Decyzją Sądu obaj zatrzymani trafili do aresztu.

  Prowadzone śledztwo wykazało, że w przestępczym procederze uczestniczyło nie dwóch, lecz czterech sprawców.
  Trwające od września ubiegłego roku czynności doprowadziły policjantów do dwóch pozostałych osób. Okazali się nimi 34-letni mieszkaniec Zabrza, a także 24-letni gliwiczanin. Ostatniemu z zatrzymanych dodatkowo zostanie przedstawiony zarzut kradzieży torebki na tzw. wyrwę ( przestępstwo miało miejsce także we wrześniu ubiegłego roku w Zabrzu przy ulicy Myśliwskiej ) .

  Policjanci z Zabrza oraz Prokuratorzy wystąpili do Sądu o zastosowanie względem zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Jeżeli Sąd przychyli się do wniosku to jeszcze dziś zatrzymani trafią do Aresztu Śledczego, gdzie od kilku miesięcy przebywają pierwsi dwaj zatrzymani.

  Sprawę napadu na agencję pocztową w Zabrzu przy ulicy C.Skłodowskiej policjanci uważają za zakończoną. Kilkumiesięczne śledztwo pozwoliło na szczegółowe rozpracowanie całej grupy przestępczej. Pomimo szybkiego zatrzymania dwóch pierwszych sprawców policjanci nie odpuścili doprowadzając w efekcie do zatrzymania wszystkich osób mających związek z napadem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama