Plakatowe protesty przeciwko rządzącym w Dąbrowie znów...

  Plakatowe protesty przeciwko rządzącym w Dąbrowie znów podczas sesji

  Piotr Sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W trakcie dzisiejszej sesji Rady Miejskiej, podobnie jak w styczniu, znów interweniowała straż miejska. Powód też ten sam, czyli protesty trójki mieszkańców, skierowane pod adresem rządzących miastem. Te, zdaniem części radnych i przewodniczącej Rady Miejskiej, Agnieszki Pasternak, nie powinny mieć miejsca w takiej formie.
  A co zrobili dąbrowianie? Tradycyjnie wywiesili na wędce transparent z wizerunkiem prezydenta miasta Zbigniewa Podrazy i napisem Miasto pełne tajemnic. To nawiązanie do prezydenckich spotkań z dąbrowianami, które odbywały się pod hasłem Miasto bez tajemnic. Pojawił się też transparent wzywający do wzięcia pod uwagę 4 tys. głosów mieszkańców, pod protestem w sprawie budowy przez część parku Hallera nowej drogi dojazdowej do hali Centrum.

  Strażnicy namawiali protestujących do zwinięcia transparentów. Ostatecznie część z nich na czas obrad została przez nich wyniesiona z sali. Kazimierz Jasionek nie pozwolił sobie jednak odebrać wszystkich atrybutów i nadal prowadził protest.

  - To jest złamanie naszych konstytucyjnych praw. Nikomu nie przeszkadzamy, nie zakłócamy obrad - mówił Witold Płonka. - W Dąbrowie nie ma demokracji. Mamy tu Białoruś - dodał Kazimierz Jasionek.

  Największy problem był z Edwardem Jasińskim, który na koszuli i na krawacie wypisał sobie hasło: Zaguła aut. To z kolei nawiązanie do wiceprezydenta miasta Henryka Zaguły. Musiałby zdjąć ubranie, więc siłą rzeczy pozostał w nim na sali obrad.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama