Skaźnikowi minęło 30 lat

  Skaźnikowi minęło 30 lat

  Adam Wójcik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Przy okazji wydania kolejnej solowej płyty z Andrzejem Skaźnikiem rozmawia Adam Wójcik
  W ubiegłym roku obchodziłeś 30-lecie działalności artystycznej. Odbył się nawet z tej okazji benefis. Dziś rozmawiamy, bo właśnie ukazała się twoja kolejna płyta. Czy pracę nad nią rozpocząłeś jeszcze przed wspomnianym benefisem czy właśnie ostatni rok poświęciłeś na jej tworzenie?

  Szczerze mówiąc płyta miała ukazać się na ten benefis i prace nad nią rozpocząłem wcześniej. Niestety moje zdrowie nie pozwoliło na nagranie tej płyty, a później kolejka wykonawców oczekujących na wydanie swoich płyt spowodowała, że właśnie teraz ukazał się mój krążek.

  Która to twoja solowa płyta? Bo tak należy na nią patrzeć, mimo że wspomagają cię członkowie zespołu, w którym obecnie grasz.


  Ja swoją pierwszą solową płytę wydałem na 25-lecie pracy artystycznej, a druga została wydana teraz, na 30-lecie.

  Wszystkie kompozycje są twojego autorstwa. Na jakiej zasadzie dobierałeś osoby piszące teksty?

  Zawsze chciałem, żeby do mojej muzyki teksty napisał Edward Sikora i przy tej płycie tak się jakoś złożyło, że akurat udało mi się go namówić... Jest autorem tekstów do większości nagrań. Oprócz tego pani, która już na stałe ze mną współpracuje, jeśli chodzi o teksty, czyli Teresa Dzięcioł z zespołu Metrum. Jeśli chodzi o śląskie, wesołe teksty, to najlepsze pisze Bogdan Szula i jego tekst też tu jest. Jeden tekst napisał też Ryszard Till, który jest literatem. Jego poprosiłem, żeby napisał tekst do piosenki poświęconej Janowi Pawłowi II.

  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama