Piast Gliwice - PGE GKS Bełchatów, niedziela, godz. 14.45

Andrzej Azyan
W sierpniu w Bełchatowie Piast niespodziewanie pokonał GKS 1:0 po golu Daniela Iwana FOT. DARIUSZ ŚMIGIELSKI
Po raz pierwszy przed własną publicznością, choć nie na swoim stadionie zaprezentują się piłkarze Piasta. Bełchatowianie są dla Piastunek wdzięcznym rywalem. W krótkiej historii spotkań obu drużyn w ekstraklasie (było ich 3) dwukrotnie wygrał Piast po 1:0 zarówno w Gliwicach, jak i w Bełchatowie, raz w Bełchatowie było 0:0.

Jak widać wiele goli w spotkaniach tych drużyn nie pada. Oba zespoły mają przed sobą różne cele. Bełchatów tydzień temu u siebie pokonał Wisłę Kraków 1:0. Podopieczni trenera Rafała Ulatowskiego zebrali pochlebne recenzje. Na pochwały zasłużył zwłaszcza napastnik Dawid Nowak. Zdobył już w 2. minucie złotą bramkę. Trzy punkty zdobyte w meczu z mistrzem Polski, pozwoliły bełchatowianom zachować kontakt z czołówką. Drużyna z zagłębia brunatnego, nie ukrywa, że chce powalczyć o prawo gry w Lidze Europy. Celem Piasta jest utrzymanie się w ekstraklasie.

Ciekawie zapowiada się rywalizacja stopera Piasta, Kamila Glika ze wspomnianym wyżej Dawidem Nowakiem. Obaj w minioną środę w Warszawie wystąpili w towarzyskim meczu reprezentacji Polski z Bułgarią (2:0 dla Polski). Glik przebywał na boisku Polonii na Konwiktorskiej 90 minut i zaprezentował się dobrze. Nowak pojawił się na murawie w 74. minucie.

- Będzie to dla nas bardzo trudny mecz. Drużyna z Bełchatowa potwierdziła, że jest silna. Jeszcze nie wiem, jakie zadanie przydzieli mi trener Fornalak. Jeżeli będę opiekował się Nowakiem, to postaram się o to, aby sobie nie pograł - powiedział Glik.

Piast w ostatnich dziewięciu meczach o punkty w ekstraklasie nie odniósł zwycięstwa. Kibice Piastunek wierzą, że ta passa wreszcie zostanie przerwana.

Nowym dyrektorem Piasta został Jerzy Góra, znany dziennikarz sportowy radia i telewizji, były dyrektor Stadionu Śląskiego, prezes Polskiej Ligi Hokejowej. W latach 1982-1996 był kierownikiem redakcji sportowej Radia Katowice, a potem został wiceprezesem jego zarządu.