Dąbrowa Górnicza: Są pieniądze na drogi

  Dąbrowa Górnicza: Są pieniądze na drogi

  Piotr Sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dąbrowa Górnicza otrzymała dodatkowo 3 mln 12 tys. złotych na modernizację dróg i chodników. Pieniądze te pochodzą z rezerw subwencji ogólnej budżetu państwa, a zostały rozdysponowane na posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu.
  Fundusze te pozwolą na remont odcinka Alei Róż od granicy miasta z Sosnowcem do ronda Merkury, budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul Królowej Jadwigi z ul. Augustynika wraz z przebudową przejazdu tramwajowego oraz kapitalny remont chodnika przed domem handlowym Centrum od przejścia podziemnego do postoju taksówek. Wyremontowany zostanie także chodnik na odcinku od ul. Chopina do granic miasta z Będzinem.

  Całkowity koszt planowanych prac to niespełna 6,5 mln zł. Powinny rozpocząć się już w maju br., a ich zakończenie planowane jest na październik.

  To kolejna inwestycja drogowa w Dąbrowie Górniczej, wsparta z budżetu państwa. W minionym roku, również z rezerw subwencji ogólnej budżetu gmina pozyskała 3 mln zł. Ta kwota przeznaczona została na remont ul. Sobieskiego, na odcinku od ronda w centrum do granic miasta z Będzinem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama