Kolejny wstrząs w kopalni Piast w Bieruniu

  Kolejny wstrząs w kopalni Piast w Bieruniu

  Monika Krężel

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dokładnie o godz. 17.22 doszło wczoraj do wstrząsu w kopalni Piast. Odczuli go m.in. mieszkańcy Oświęcimia.
  - Nie doszło do żadnych niebezpiecznych zdarzeń, nikomu nic się nie stało, a wstrząs odczuwalny był na powierzchni - powiedział nam dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach. - To był standardowy wstrząs - dodał.

  Tąpnięcie zauważyli również pracownicy Obserwatorium Geofizycznego w Raciborzu. - Zarejestrowaliśmy wstrząs na Górnym Śląsku, urządzenia odnotowały, że miał siłę trzech stopni w skali Richtera - mówi Wojciech Wojtak, kierownik obserwatorium.

  Ostatni wstrząs o nieco większej sile, również w kopalni Piast w Bieruniu, miał miejsce dokładnie miesiąc temu. Doszło do niego na głębokości około 650 metrów, wtedy ściana została zatrzymana.

  Drgania odczuwalne były w promieniu kilkudziesięciu kilometrów i objęły obszar takich miast, jak Jaworzno, Tychy, Imielin, Bieruń, Lędziny, Mysłowice oraz Oświęcim i Olkusz. Żadne z tąpnięć , do których doszło w naszym województwie w ostatnich latach, nie było tak mocno odczuwalne na powierzchni. Mówiono wręcz o trzęsieniu ziemi.

  Z kolei w styczniu w okolicach Bełchatowa odnotowano trzęsienie o sile czterech stopni w skali Richtera. Przed tym zdarzeniem, wstrząsy odczuli mieszkańcy Polkowic, gdyż do wstrząsu doszło w kopalni miedzi, a także bytomianie, gdyż w rejonie kopalni Bobrek - Centrum zarejestrowano 3,7 w skali Richtera.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bergmon z kwie i kości.

   Bergmon (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 66 / 65

   Jo miyszkom zaro kole gruby, i mie jus zodne tompniyncie niy dziwi. Trocha sie ino cowiek boł kej przodzi vater robiol na dole, a terozki to jo wzion łod niego ta wielko milosc, i tys robia na...rozwiń całość

   Jo miyszkom zaro kole gruby, i mie jus zodne tompniyncie niy dziwi. Trocha sie ino cowiek boł kej przodzi vater robiol na dole, a terozki to jo wzion łod niego ta wielko milosc, i tys robia na grubie. Nojgorzij mo mam, bo boroka cołkie zycie sie bydzie boc, cy sie synkowi na grubie nic niy stanie. Obych szczynsliwie dozoł pyndzyje, i oby kozdy bergmon, mog lobejrzec swoje wnuki. Pozdrawiom, pyrsk.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo