Siemianowice Śląskie: Związkowcy z Huhtamaki wynegocjowali...

  Siemianowice Śląskie: Związkowcy z Huhtamaki wynegocjowali podwyżki

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Solidarność z fabryki Huhtamaki w Siemianowicach Śląskich wynegocjowała podwyżki dla pracowników obu spółek działających na terenie zakładu - poinformował portal wnp.pl.
  - Uzgodniliśmy, że pracownicy, których pensja nie przekracza 3,5 tys. zł brutto otrzymają 145 zł brutto podwyżki, a pracownicy, którzy zarabiają powyżej 3,5 tys. brutto, uzyskają 2,5 procentowy wzrost wynagrodzeń, ale nie mniej niż 100 zł brutto - informuje Adam Flakus, przewodniczący MOZ NSZZ Solidarność w Huhtamaki Polska.

  Te podwyżki obowiązują od 1 stycznia, czyli pracownicy otrzymają stosowne wyrównanie. Związkowcy uzgodnili też z pracodawcą, że w II połowie 2010 roku rozpoczną się negocjacje na temat zasad kształtowania płac w 2011 roku.

  Na początku rozmów płacowych Solidarność domagała się 20-procentowych podwyżek. - Może te podwyżki, który uzyskaliśmy nie są tak wysokie, jak żądaliśmy wcześniej, ale jesteśmy związkiem odpowiedzialnym. Podczas negocjacji bierzemy też pod uwagę możliwości finansowe i plany inwestycyjne zakładu. Jeśli zakład będzie w tym roku osiągał dobre wyniki, to z pewnością przełoży się to na płace w 2011 roku - podkreśla Flakus.

  Związkowcy są zadowoleni, że udało się osiągnąć kompromis. Początkowo szefowie obu spółek działających na terenie fabryki Huhtamkai prezentowali sztywne stanowisko negocjacyjne. Jednak wyniki referendum strajkowego, w którym załogi zadeklarowały gotowość strajku w walce o podwyżki, przyspieszyły porozumienie.

  Fabryka Huhtamaki w Siemianowicach Śląskich to wiodący producent opakowań z tworzyw sztucznych w Polsce. Większa ze spółek działających na terenie zakładu - Huhtamaki Polska - zatrudnia 527 osób. Mniejsza, Huhtamaki Food Service, zatrudnia 269 osób.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama