Sosnowiec: Na blokady monopol mają strażnicy miejscy

  Sosnowiec: Na blokady monopol mają strażnicy miejscy

  Sławomir Cichy

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Straż miejska zachowała monopol na zakładanie blokad samochodom, które parkowały w miejscach niedozwolonych. Firma Autoclamb, która zajęła się tym procederem blokując auta kierowcom, bezprawnie zajmującym miejsca dla niepełnosprawnych w CH Plejada i na posesjach kilkunastu wspólnot mieszkaniowych, przegrała w sądzie sprawy o zapłatę obciążenia karnego, jakie wystawiała kierowcom za odblokowanie aut.
  Do sprawy sądowej doszło na skutek odmowy zapłaty przez kierowców. Właściciele Autoclambu twierdzili, że miejsca, w których zostawiono auta, były oznakowane jako zakaz parkowania lub dla osób niepełnosprawnych. Była także informacja, że ignorowanie zakazu wiąże się z opłatą w wysokości 300 zł.

  Sąd Rejonowy w Sosnowcu uznał jednak, że roszczenia nie są zasadne, a stosowanie blokad nie było zgodne z prawem i z zasadami współżycia społecznego. Wyrok utrzymał w mocy Sąd Okręgowy w Katowicach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama