Uwaga, korek w Tychach!

  Uwaga, korek w Tychach!

  Adrian Ołdak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Uwaga, korek w Tychach!
  1/2
  przejdź do galerii
  Ruch na trasie łączącej południe woj. śląskiego z jego centrum będzie tamowany przez prace drogowe, prowadzone na 550-metrowym odcinku DK-1 (ul. Beskidzka) od ul. Towarowej do ul. Przemysłowej (jezdnia w kierunku Katowic). W ostatnim czasie na dziurach i wertepach auta traciły w tym miejscu zderzaki i rozbijały miski olejowe.

  - Dłużej z remontem nie można było czekać. Po kolejnej interwencji policji na ul. Beskidzkiej zażądałem od Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów wyłączenia z ruchu prawego pasa jezdni - mówi nadkom. Robert Grupa, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP Tychy.

  Sytuacja stanęła na ostrzu noża, bo z jezdni nie odpływała woda. Co drogowcy załatali dziurę, to lód wysadzał asfaltową łatę do góry. W drodze pełno było zagłębień, a obok nich leżały pokruszone kawałki asfaltu. Dobrze, że skończyło się tylko na uszkodzeniu aut, a nikt nie został ranny.

  Na czas remontu drogowcy całkowicie zamkną jezdnię w stronę Katowic. Ruch zostanie skierowany na przeciwległą - w stronę Bielska-Białej. W naszej ocenie można się tam spodziewać w godzinach szczytu wielokilometrowych korków. Tak jest zawsze, gdy na trasie, którą porusza się na dobę 30 tys. pojazdów, ruch czterech pasów zostaje wpuszczony w dwa, i to jeszcze z ograniczeniem prędkości.

  Nadkom. Grupa jest większym optymistą. Mówi o zatorach na kilkaset metrów w godzinach szczytu. - Wiele zależy od płynności jazdy - mówi. - Chodzi o to, żeby jechać przepisowo, 30 km na godz., nie szybciej, ale także nie wolniej.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (1)

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama