Ważne
  Jaworzno: Zmiany czekają hutę Szczakowa

  Jaworzno: Zmiany czekają hutę Szczakowa

  Grażyna Dębała

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Szykują się kolejne zmiany w jaworznickiej Hucie Szkła Szczakowa. Z nieoficjalnych informacji wynika, że już 1 kwietnia krakowska firma Slag Recycling, do której należy huta w Szczakowej, chce sprzedać część tego przedsiębiorstwa, związaną z przetwórstwem szkła. Po tych zmianach Slag Recycling będzie się zajmować tylko produkcją, rekultywacją terenu, sprzedażą kruszywa i recyclingiem. Ma to sprawić, że działalność podzielonej huty będzie w końcu przynosiła zyski.
  Pracownicy Huty Szkła Szczakowa obawiają się kolejnej fali zwolnień. Nastroje wśród załogi nie są najlepsze.

  - Już od kilku lat zmiany w hucie zawsze oznaczają dla pracowników kłopoty. Dawniej dostawaliśmy pensje z opóźnieniem, potem w ogóle nie dostawaliśmy, no i w końcu przyszły masowe zwolnienia. Przetrwaliśmy i to. Trudno się jednak dziwić, że obawiamy się wiadomości o tym, że znów nadchodzą zmiany - mówią hutnicy.


  Przedstawiciele władz krakowskiej firmy uspokajają, choć o szczegółach nie chcą jeszcze mówić.

  - Pracownicy nie muszą się obawiać zwolnień. Nowe rozwiązania organizacyjne nie są związane z ograniczeniem liczby załogi. Rzeczywiście mamy już pewne plany zmian statusu prawnego huty w Szczakowej, ale do tej pory jeszcze nic się nie zmieniło i jest trochę za wcześnie, żeby mówić o szczegółach - przekonuje Renata Ród, rzeczniczka prasowa Slag Recycling.

  Z nieoficjalnych informacji wynika, że część huty ma zostać sprzedana jednemu z przedsiębiorstw, które wchodzą w skład grupy kapitałowej Slag Recycling, ale żadna konkretna nazwa jeszcze nie pada.

  - Tak naprawdę jeszcze nic nie wiemy. Z nadzieją czekamy na spotkanie z przedstawicielami zarządu i liczymy na to, że pracy faktycznie kikt nie straci - mówi Bogusława Mazur, kadrowa z huty.

  Niepokój pracowników zwrócił jednak uwagę zarządu firmy. Anna Banaś, prezes Slag Recycling, obiecała, że przyjedzie do Jaworzna, żeby spotkać się z pracownikami i odpowiedzieć na ich pytania. Być może do spotkania dojdzie jeszcze w tym tygodniu.

  Od sierpnia do grudnia ubiegłego roku pracę w Hucie Szkła Szczakowa straciło ponad dwieście osób.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zaorać hute

   Dario (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 67 / 55

   Zaorać tą hutę i Prezesa czy dyrektora za jaja powiesić!!
   To jedna banda kombinatorów.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama