Ważne
  Majówka z gwiazdami na katowickim Muchowcu

  Majówka z gwiazdami na katowickim Muchowcu

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Około 40-50 tysięcy osób przewijało się każdego dnia przez katowicki Muchowiec podczas ubiegłorocznej edycji Maj Music Festivalu.
  Trzydniowe święto znakomitej muzyki, z największymi gwiazdami polskiej sceny, okazało się wielkim sukcesem i zaostrzyło apetyty na kolejną edycję imprezy, która prezentuje szeroki wachlarz gatunków muzycznych. Na imprezie występują zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy.

  Tegoroczna, trzecia edycja Maj Music Festival odbędzie się w drugi weekend maja: od 7 do 9 maja. Na terenie lotniska Muchowiec wystąpi 40 artystów, którzy prezentować się będą na dwóch scenach. Co ważne, wstęp na festiwalowe koncerty będzie bezpłatny.

  Wśród potwierdzonych już artystów usłyszymy m.in. Jamala, Lipali, Lao Che, Armię, Dick4Dick, BiFF, Gabę Kulkę, Muńka, Oszibarack, FiszEmade, Czesław Śpiewa, a także zagraniczne gwiazdy - Thieves like us oraz Gangpol & Mit.

  Tegoroczny Maj Music Festival odbędzie się w ramach wielkiej imprezy zatytułowanej My Maj Festival. Jej częścią jest również ogólnopolski przegląd Łowimy Talenty, czyli konkurs młodych utalentowanych zespołów. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybranych zostanie 20 zespołów. Otrzymają one zaproszenie na przesłuchania, które w kwietniu odbędą się w katowickim klubie Cogitatur. Spośród nich wyłonionych zostanie 12 wykonawców, którzy zostaną zakwalifikowani do ostatniego etapu przeglądu, czyli występu podczas festiwalu.

  Finaliści Maj Music Festival będą walczyć w trakcie imprezy o kilka nagród, w tym koncert przed główną gwiazdą tegorocznej edycji MMF (jest nią Lech Janerka), sprzęt muzyczny o wartości 4 tysięcy zł oraz możliwość zagrania na przyszłorocznej edycji Maj Music Festival.

  Zgłoszenia do przeglądu Łowimy Talenty można nadsyłać do 10 kwietnia na adres: Stowarzyszenie Silesia Art, Klub Muzyczny Cogitatur, Katowice 40-079, ul. Gliwicka 9a, z dopiskiem - Łowimy Talenty (zgłoszenie powinno zawierać: 1 kopię demo zawierającego przynajmniej 5 autorskich utworów, link do strony na "myspace.com" z udostępnionym materiałem muzycznym, historię zespołu wraz z pełnym składem, rider i plan sceny, adres i telefon kontaktowy).

  Podczas My Maj Festival atrakcje dla siebie znajdą również najmłodsi. Specjalnie z myślą o nich zorganizowany zostanie Maj Junior Festival. W programie imprezy zaplanowano m.in. warsztaty muzyczno-rytmiczne (w tym grę na bębnach afrykańskich), warsztaty plastyczne prowadzone przez artystów plastyków, Festiwal Baniek Mydlanych oraz przegląd dziecięcych i młodzieżowych zespołów muzycznych.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama