Mysłowice szykują się na całkowite zaciemnienie

  Mysłowice szykują się na całkowite zaciemnienie

  Monika Chruścińska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Już nie siedemnaście ulic, ale i całe Mysłowice mogą wkrótce nie świecić. Jak informuje bowiem Enion, upływają terminy ważności badań ochrony przeciwpożarowej urządzeń oświetleniowych w mieście, a Miejski Zarząd Dróg nadal nie podpisał z przedsiębiorstwem umowy na konserwację i naprawę ulicznych latarni.
  - Lampy, których terminy ważności badań upłyną, zmuszeni będziemy kolejno wyłączać z eksploatacji - zapowiada Piotr Żydek z Enionu. Negocjacje warunków umowy z miastem zaplanowano na dzisiaj. Jednak nawet jeśli MZD zawrze z przedsiębiorstwem porozumienie to tylko na utrzymanie urządzeń głównych ciągów komunikacyjnych.- Na więcej nie mamy pieniędzy - tłumaczy dyrektorka MZD, Anna Czagan-Niedbał.

  Tymczasem od marca, zgodnie z poleceniem prezydenta Grzegorza Osyry, ciemności panują na 17 ulicach, przy których mieszkają radni głosujący za cięciami w tegorocznym budżecie, oraz kilku sąsiadujących, bo okazało się, że nie da się wyłączyć prądu, nie odcinając całej okolicy. - To działania na szkodę mieszkańców. Złożyliśmy już doniesienie w prokuraturze - mówi radny, Edwartd Lasok.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama