Gliwice: Miały być narkotyki, znalazła się amunicja

  Gliwice: Miały być narkotyki, znalazła się amunicja

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policjanci, którzy weszli wczoraj do jednego z mieszkań w Gliwicach przy ul. Robotniczej nie znaleźli narkotyków, które jak podejrzewali miały się tam znajdować. W trakcie przeszukania mieszkania znaleziono za to szereg przedmiotów niewiadomego pochodzenia oraz 50 sztuk ostrej amunicji.
  Wczoraj, o godz.19:00, policjanci z Komisariatu I w Gliwicach działający wraz z policjantami z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Narkotykowej KMP w Gliwicach, przeszukali jedno z mieszkań na ul. Robotniczej. W trakcie przeszukania lokalu zajmowanego przez 47-letniego mężczyznę (podejrzewanego o rozprowadzanie narkotyków oraz dokonywanie kradzieży i włamań), znaleziono 50 sztuk amunicji do "kałasznikowa", oraz szereg przedmiotów pochodzących z włamań.
  W trakcie przeszukania dwie osoby, niepozornie wyglądający goście podejrzanego, mężczyzna lat 32 i kobieta lat 30, rzucili się na policjantów, naruszając ich nietykalność. Po szybkim obezwładnieniu i zastosowaniu kajdanek zatrzymani wulgarnymi słowami znieważali policjantów.

  Zatrzymaną trójkę przewieziono do policyjnego aresztu. Wydział Kryminalny Komisariatu I Policji w Gliwicach przeprowadzi w przedmiotowej sprawie dochodzenie, wyjaśnione zostanie pochodzenie zabezpieczonych w mieszkaniu przedmiotów (elektronarzędzia i inny sprzęt elektryczny) oraz rola zatrzymanych w sprawie. Za naruszenie nietykalności i znieważenie policjantów zatrzymani usłyszą zarzuty popełnienia przestępstw zagrożonych karą do 3 lat pozbawienia wolności. Za dokonywanie kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama