Ważne
Piekary Śląskie: Zatrudnienie tylko dla wybranych?

Piekary Śląskie: Zatrudnienie tylko dla wybranych?

Katarzyna Nylec

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Piekarscy radni, podejmując w styczniu uchwałę o likwidacji Szpitala Miejskiego jako placówki publicznej, naruszyli prawo. W dokumencie znalazł się bowiem zapis, zgodnie z którym pracownicy lecznicy zostaną zatrudnieni w nowej spółce na podstawie... list uzgodnionych pomiędzy dyrektorem szpitala, a prezesem powołanej w miejsce placówki publicznej spółki.
Zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie unieważnienia uchwały przez wojewodę już wpłynęło do Rady Miasta. Czy oznacza to, że radni raz jeszcze będą musieli przygotować tekst uchwały? - Nie, ponieważ mieliśmy zastrzeżenia tylko i wyłącznie do paragrafu dotyczącego przejęcia pracowników, a nie do treści całej uchwały - podkreśla Iwona Andruszkiewicz, zastępca dyrektora wydziału nadzoru prawnego wojewody śląskiego. - Najistotniejsze dla uchwały zapisy zostały wprowadzone zgodnie z prawem - dodaje.

Temat przyszłości szpitala od wielu miesięcy nie schodzi z ust piekarzan. Władze zdecydowały o przekształceniu szpitala w spółkę gminną, bo jak twierdzą, to jedyny ratunek przed finansowym krachem. Od maja prowadzenie świadczeń medycznych w mieście ma przejąć Piekarskie Centrum Medyczne - spółka miejska, która następnie powoła Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Miejski w Piekarach Śląskich pw. św. Łukasza. Do dzisiaj jednak nie wiadomo, ile osób straci pracę w wyniku zmian.

Przypomnijmy, że plan przekształcenia szpitala publicznego w placówkę niepubliczną stał się punktem zapalnym i doprowadzi w najbliższym czasie do referendum. Piekarzanie zadecydują w nim, czy prezydent Stanisław Korfanty pożegna się ze stanowiskiem.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Stara prawda -człowiek

lilit (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

Człowiek w tej chwili nie ma żadnych praw ani racji .Mozna go dowolnie ustawic.Wystarczy pare uchwał niedouczxonych lub nawiedzonych radnych i mamy prawo nie dla ludzi ale dla pracodawców.To jest...rozwiń całość

Człowiek w tej chwili nie ma żadnych praw ani racji .Mozna go dowolnie ustawic.Wystarczy pare uchwał niedouczxonych lub nawiedzonych radnych i mamy prawo nie dla ludzi ale dla pracodawców.To jest styropianowa sprawiedliwość.zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo