Markowski: Muzyka trzyma nie przy życiu

  Markowski: Muzyka trzyma nie przy życiu

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  O kobietach i wyzwaniach, o tym dlaczego nie rozebrał się do naga na scenie, z Grzegorzem Markowskim, liderem grupy Perfect, rozmawia Ola Szatan
  Pamiętam jedną z naszych rozmów kilka lat temu, przed waszym koncertem z orkiestrą symfoniczną w katowickim Spodku. Powiedziałeś mi wtedy, że muzyka jest twoją viagrą. Nadal to podtrzymujesz?
  Wiesz... Muzyka była, jest i będzie takim dopalaczem, afrodyzjakiem, zjawiskiem, które trzyma mnie przy życiu. Facet kiedy kończy pięćdziesiątkę, albo rzuca swoją żonę, albo przytula się do młodszych kobiet i w różny sposób zmienia swój sposób postrzegania życia. A muzyka jest najpiękniejszą terapią świata. Nie wyobrażam sobie życia bez niej. Póki co nikt kamieniami, ani pomidorami, ani jajami w nas nie rzuca. Może nie należymy do najpiękniejszych, choć pewnie jesteśmy ładniejsi niż na przykład Budka Suflera (śmiech).
  Nadal pijemy alkohol i patrzymy łakomie na kobiety

  ... i zespół Rolling Stones.
  Stonesi są brzydcy, ale chciałbym się tak zestarzeć jak oni.

  Ty zaczynasz mówić o starości!? Nie wierzę.
  Spokojnie! Mam 56 lat, ale na szczęście nie czuję się staro. I pewnie ten stan będzie jeszcze chwilę trwał, choć nie wiem jak długo... Staro poczuję się, gdy przyjdzie taki moment wypalenia, kiedy stanę przed lustrem i powiem sobie: "Dość, nie biorę tej torby podróżnej i nie jadę jutro na koncert".

  Miałeś już kiedyś takie myśli? Momenty zwątpienia?
  Nachodzi mnie czasem taki demon, kiedy myślę, co możemy jeszcze zrobić, zagrać, co pokazać. Zastanawiam się, gdzie jest ta granica wytyczona przez Boga, publiczność, siebie... Ale na razie dajemy ludziom na tyle dużo radości, że zamówień na koncerty jest ogrom. I to z całego świata. Gdybym chciał spełnić te wszystkie oczekiwania, to musielibyśmy grać po pięć koncertów w tygodniu, próbujemy ograniczyć ich ilość do dwóch tygodniowo. Bo gardło ma swoje prawa i te struny są już trochę zmęczone śpiewaniem, a chcę się zawsze czuć świeżo na scenie.
  1 3 4 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama