Katowice: Ogłoszono nominacje do Złotych Masek

  Katowice: Ogłoszono nominacje do Złotych Masek

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Marszałek Województwa Śląskiego Bogusław Śmigielski ogłosił nominacje do Nagrody Artystycznej Złota Maska za rok 2009. Nagrody Artystyczne Złota Maska przyznawane są corocznie od 1968 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za szczególne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie sztuki teatralnej.
  Fundatorami nagród są redakcje mediów z województwa śląskiego oraz Urząd Marszałkowski. W skład jury, oprócz reprezentanta Marszałka Województwa Śląskiego, wchodzą także przedstawiciele prasy, radia i telewizji.

  W obecnej, 42. edycji do Złotej Maski kandydują przedstawienia, które miały swoją premierę w teatrach naszego regionu w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2009 roku. Sztuki teatralne oceniano w dziewięciu kategoriach.


  Komisja Nagrody Artystycznej Marszałka Województwa Śląskiego Złota Maska za rok 2009 wyłoniła po trzech nominowanych z każdej kategorii. Nagroda za przedstawienie roku oraz za spektakl dla dzieci ma charakter honorowy. W pozostałych siedmiu kategoriach przyznaje się nagrody finansowe.

  Zwycięzców w poszczególnych kategoriach poznamy podczas uroczystości wręczenia nagród. Odbędzie się ona 29 marca o godz. 18:00 w Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu. Uroczystość organizowana jest zgodnie z tradycją wraz z województwem opolskim, które przyznaje nagrody swoim artystom.

  Nominowani do Nagrody Artystycznej Złota Maska Marszałka Województwa Śląskiego za rok 2009

  Kategoria PRZEDSTAWIENIE ROKU  1. Król umiera Eugene Ionesco w inscenizacji i reżyserii François Lazaro w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku-Białej,

  2. Oliver! Lionela Barta w reżyserii Magdaleny Piekorz w Teatrze Rozrywki w Chorzowie,

  3. Romeo i Julia balet na kanwie tragedii Williama Szekspira, z muzyką Hektora Berlioza, w inscenizacji i choreografii Henryka Konwińskiego w Operze Śląskiej w Bytomiu.
  1 3 4 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama