Policja zajmie się kluczami do szpitala psychiatrycznego

  Policja zajmie się kluczami do szpitala psychiatrycznego

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Praktycznie żadnych efektów nie przyniosło dochodzenie komisji powołanej przez dyrekcję Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublińcu. Komisja miała sprawdzić, w jaki sposób zagubiono klucze od głównego wejścia i krat wewnętrznych Oddziału Psychiatrii Sądowej, na której przebywają groźni przestępcy.
  Przypomnijmy: klucze przekazali dziennikarzom 1 marca pracownicy tego oddziału. Tłumaczyli, że w ten sposób chcą zwrócić uwagę na nieprawidłowości, do których dochodziło na tym najbardziej strzeżonym oddziale. Dyrektorowi Henrykowi Kromołowskiemu nie przekazywano informacji o przypadkach agresji pacjentów. Pracownicy twierdzili, że klucze zgubiła oddziałowa.

  Klucze przekazano nam dzień przed rozstrzygnięciem konkursu na stanowisko oddziałowej. Stały się one elementem rozgrywek personalnych i próbą zdyskredytowania oddziałowej. Próba była skuteczna, bo w ubiegłym tygodniu odwołano ją z zajmowanego stanowiska.

  Wewnętrzne dochodzenie miało wyjaśnić okoliczności zgubienia kluczy, ale i wskazać pracowników, którzy przez ten czas przetrzymywali klucze. Nie przyniosło jednak żadnych efektów. Była oddziałowa przyznała się wprawdzie do zgubienia kluczy w maju ubiegłego, ale twierdzi, że klucze do głównego wejścia dopięto do pęku później. Nie wiadomo jednak, co działo się z kluczami przez dziewięć miesięcy od momentu ich zgubienia. Dyrektor Henryk Kromołowski uważa wyniki za niesatysfakcjonujące. Dlatego zapowiada, że sprawę przekaże policji. Twierdzi, że chodzi mu nie o ukaranie kogokolwiek, ale o wyjaśnienie sprawy.

  Dyrekcja już podjęła decyzje, która ma poprawić bezpieczeństwo w szpitalu. Na Oddziale Psychiatrii Sądowej wymieniono wszystkie zamki. Monitoring oddziału będzie obsługiwany przez zewnętrzną firmę ochroniarską. Wprowadzony zostanie także dwuosobowy, mobilny patrol interwencyjno-kontrolny. Będzie on sprawdzał sytuację na poszczególnych oddziałach, ale i interweniował w przypadku sytuacji niebezpiecznych.

  Trwa też dochodzenie policji w sprawie pożaru szpitala, w którym zginęło czterech pacjentów. Najnowsze ekspertyzy potwierdzają, że przyczyną pożaru było zaprószenie ognia (niedopałek papierosa) przez pacjentów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama