Ostatni taki ojciec

  Ostatni taki ojciec

  HW-M

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ostatni taki ojciec
  1/5
  przejdź do galerii
  Przedstawienie to rozgrywa się niemal dosłownie między publicznością, co podnosi jego temperaturę emocjonalną.

  Reżyser nie ukrywa, że właśnie o taką relację z widzem mu chodzi, spektakl dotyka bowiem jednej z najistotniejszych więzi w życiu każdego człowieka - więzi z ojcem.
  Kanwą przedstawienia stał się tekst Artura Pałygi, z którego reżyser zbudował ekspresyjny ciąg obrazów przemieszanych w czasie. Składają się one na opowieść o przemocy i okrucieństwie, dokonywanych w imię "wychowywania na twardego człowieka".


  Program  Środa, godz. 17 i 20
  "Ostatni taki ojciec"; reż. Łukasz Witt-Michałowski. Scena Prapremier InVitro (Studio Telewizji Katowice)
  Czwartek, godz. 17 i 20
  "Pijacy"; reż. Barbara Wysocka. Narodowy Stary Teatr z Krakowa (Teatr Śląski)
  Piątek, godz. 17 i 20
  "ID"; reż. Marcin Liber. Teatr Współczesny w Szczecinie w koprodukcji z Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie oraz TEMPS D'IMAGES 2009/CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie (Studio Telewizji Katowice)
  Sobota, godz. 17 i 20
  "Rewizor"; reż. Łukasz Czuj. Teatr Polski z Bielska-Białej (Teatr Śląski)
  Niedziela, godz. 18
  "O północy przybyłem do Widawy... czyli Opis obyczajów III", reż. Mikołaj Grabowski. (Teatr Śląski) Spektakl mistrzowski.

  Co o festiwalu mówią stali bywalcy Interpretacji  Tadeusz Bradecki - dyrektor artystyczny Teatru Śląskiego

  Pilnie oglądam przedstawienia tegorocznych "Interpretacji", bo od ubiegłego roku Teatr Śląski, który jest współgospodarzem festiwalu, ma prawo przyznać własną nagrodę. Nazwaliśmy ją "Zaproszeniem od Stanisława", w domyśle oczywiście od Stanisława Wyspiańskiego, a jest to propozycja zrealizowania przedstawienia na którejś z naszych scen. Mamy nadzieję - bo tego wyboru dokonujemy we trójkę, z dyrektor naczelną Krystyną Szaraniec i Grzegorzem Kempinskym, naszym etatowym reżyserem - że znajdziemy twórcę, którego praca nas zafrapuje. Kryteria są proste i przejrzyste; chcemy zaprosić zawodowca o ogromnej wyobraźni teatralnej i niebanalnych pomysłach. W zeszłym roku naszym laureatem (jednogłośnym!) został Gabriel Gietzky, który w przyszłym tygodniu zaczyna w Śląskim próby do sztuki "5 razy Albertyna". Tegoroczne "zaproszenie" czeka oczywiście na adresata do końca konkursu.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama