Katowice: Zespół przychodni przyjmuje w nowej formie

  Katowice: Zespół przychodni przyjmuje w nowej formie

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Od 1 marca 2010 r. w Katowicach działa Zespół Wojewódzkich Przychodni Specjalistycznych w nowej formie organizacyjnej.
  Zmiana w strukturze Zespołu to wynik realizacji przyjętych przez Zarząd Województwa Kierunków Restrukturyzacji Samodzielnych Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej, dla których organem założycielskim jest Województwo Śląskie na lata 2009 - 2013.

  W jej wyniku połączono Zespoły działające w jednym budynku - Zespół Wojewódzkich Przychodni Specjalistycznych w Katowicach i Wojewódzki Zespół Ochrony Zdrowia Matki, Dziecka i Młodzieży w Katowicach.
  To rozwiązanie pozwoli na kompleksowe zarządzanie nieruchomością, a koszty obsługi budynku zostaną zmniejszone. Możliwe będzie również bardziej racjonalne wykorzystanie i rozmieszczenie poszczególnych poradni oraz wygospodarowanie powierzchni zbędnych, których wynajęcie przyniesie dodatkowy dochód dla zakładu.

  Obie Przychodnie są wielospecjalistyczne. ZWPS zajmuje się leczeniem osób dorosłych, natomiast Zespół Ochrony Zdrowia Matki, Dziecka i Młodzieży - leczeniem dzieci. W obu strukturach zakres świadczeń jest podobny. Pomimo różnic w leczeniu poszczególnych schorzeń u dzieci i dorosłych, połączenie zakładów umożliwi większą wymianę doświadczeń, szerszą dostępność do sprzętu i diagnostyki oraz podniesie jakość udzielanych świadczeń zdrowotnych.

  Po połączeniu nowa struktura zachowała nazwę Zespół Wojewódzkich Przychodni Specjalistycznych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama