Piekary Śląskie: Supernowoczesny oddział w piekarskiej...

  Piekary Śląskie: Supernowoczesny oddział w piekarskiej urazówce

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W piekarskiej urazówce otwarto oddział septyczny z wydzieloną salą operacyjną i salą wybudzeń.
  Nowy odział w Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej im. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich liczy 26 łóżek. Leczyć tu można wszystkie następstwa ciężkich urazów, w tym zmiażdżeń, a także wynikające z wczesnych i późnych powikłań pooperacyjnych. Na oddział trafią też przypadki patologii kostnej, łącznie z nowotworami powikłanymi infekcją oraz chorzy w stanie ciężkim, którzy ulegli zakażeniom, przejmowani z Oddziału Intensywnej Terapii.


  Oddział jest jedynym w kraju, gdzie leczeni będą pacjenci po ciężkich zabiegach septycznych, a tuż po przeprowadzonych operacjach trafią na salę pooperacyjną intensywnego nadzoru (w cięższych przypadkach). Sala operacyjna w niczym nie odbiega od standardów sal chirurgii kostno-stawowej. Ściany wewnętrzne sali operacyjnej wykonane są ze stali, a drzwi otwierają się bezdotykowo za pomocą fotokomórki.

  Fachową opiekę medyczną zapewni chorym pięciu lekarzy i 14 pielęgniarek zatrudnionych na oddziale.

  Remont nowoczesnego oddziału trwał cztery miesiące. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 2 mln 600 tys. złotych. Z tego 1 564 tys. zł pochodziło z Urzędu Marszałkowskiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama