Będzin: Dworzec się spóźnia

  Będzin: Dworzec się spóźnia

  Magdalena Nowacka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Remont będzińskiego dworca PKP przejętego przez miasto w 2006 roku, powinien zmierzać już ku końcowi. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że potrwa jeszcze kilka lat.
  - Planowaliśmy, że w marcu będziemy w trakcie prac remontowych wewnątrz budynku dworca. Niestety, projektant nie wywiązał się z terminów i od września ub. roku naliczamy mu karne odsetki za niedotrzymanie terminu - mówi Radosław Baran, prezydent Będzina.

  Na najbliższą sesję Rady Miejskiej (29 marca), przygotowywany jest projekt uchwały uwzględniający finansowanie dalszej części remontu. Po przyjęciu uchwały przez radnych, rozpocznie się procedura przetargowa. Dotychczas na remont dworca wydano około 3,2 mln zł. Wykonano m.in. nową elewację budynku oraz remont dachu i toalet. Pozostało jeszcze m.in. zagospodarowanie pozostałych pomieszczeń dworca na część handlowo-usługową (sklepy, gastronomia) oraz hol, ciągi komunikacyjne i windy. Na to jednak przyjdzie poczekać dłużej...

  - Ten etap, ze względu na uwarunkowania techniczne, m.in. montaż wind, może potrwać jeszcze kilka lat - usłyszeliśmy od będzińskich urzędników.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama