Ważne
  Katowice: Rozpoczęła się kampania DLACZEGO STOP NARKOTYKOM

  Katowice: Rozpoczęła się kampania DLACZEGO STOP NARKOTYKOM

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Konferencja dla nauczycieli i pracowników poradni psychologicznych zainaugurowała dziś w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim ogólnopolską kampanię pt.: Dlaczego STOP narkotykom?.
  Autorem kampanii jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. W województwie śląskim kampania jest realizowana na mocy porozumienia zawartego między Wojewodą Śląskim a Województwem Śląskim, a zapisy porozumienia realizuje Kuratorium Oświaty i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej.

  Kampania adresowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych i ich rodziców. Jest już prowadzona w większości województw w kraju, od dziś - także w województwie śląskim.


  Elementem kampanii jest przygotowany program edukacyjno-profilaktyczny autorstwa Małgorzaty Ajszpur. Składa się nań: film na płycie DVD oparty o świadectwa młodych osób, którzy doświadczyli uzależnienia od narkotyków, i wypowiedzi doświadczonych terapeutów uzależnień, trzy scenariusze zajęć lekcji wychowawczych, które mają pomóc wejść w dialog z uczniami na temat narkotyków, oraz plakat kampanii. 2200 takich pakietów edukacyjnych trafi do śląskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz poradni psychologicznych.

  Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej przygotował wykaz 78 placówek, które świadczą pomoc dla osób uzależnionych od narkotyków.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama