Związkowcy jadą do wicepremiera

  Związkowcy jadą do wicepremiera

  Gabriela Lorek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Związkowcy Silesii będą rozmawiać o losach kopalni z wicepremierem, ministrem gospodarki Waldemarem Pawlakiem.
  Do Warszawy pojadą 30 lipca. W spotkaniu z Pawlakiem mają uczestniczyć również przedstawiciele Kompanii Węglowej.

  8 lipca Kompania unieważniła przetarg na sprzedaż kopalni szkockiemu koncernowi, argumentując, że nie dopełnił kwestii formalnoprawnych. Z decyzją zarządu i podanym powodem anulowania transakcji nie zgadzają się związki zawodowe Silesii, które znalazły kupca na kopalnię i długo zabiegały o zgodę na jej sprzedaż. Niemal natychmiast po ogłoszeniu decyzji o odwołaniu przetargu działacze pięciu zakładowych związków powołali komitet protestacyjno-strajkowy. Silesia została oflagowana.

  Dariusz Dudek, szef Solidarności w Silesii, przekonuje, że strajk to ostateczność, ale ludzie są do niego gotowi. Wcześniej chcą wykorzystać wszystkie inne możliwości, dlatego jadą na spotkanie z Pawlakiem.

  Losy kopalni wciąż są niepewne. Nad różnymi wariantami pracuje powołany przez prezesa KW zespół (w jego składzie nie ma związkowców). Scenariusze dotyczące przyszłości zakładu mają być analizowane do września. Szkoci z Silesii nie rezygnują. We wtorek do Czechowic przyjedzie prezes koncernu Tom Gibson.

  - Przedstawi wiele interesujących materiałów - mówi tajemniczo Zdzisław Pyka, zastępca szefa "S" w kopalni.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama