Bunt salowych w zabrzańskim szpitalu

  Bunt salowych w zabrzańskim szpitalu

  Maria Olecha

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Czy salowe, które dotychczas sprzątały Szpital Specjalistyczny w Zabrzu będą to robiły nadal? Dyrekcja i firma Impel Cleaning Sp. z o.o. z Wrocławia, która ma sprzątać zabrzańską lecznicę już od 24 marca, zapewniają, że tak.
  Jednak 44 kobiet to nie uspokaja. Chcą gwarancji, że nie zmienią się ich warunki zatrudnienia, a więc comiesięczne pensje.
  Kobiety mają żal do dyrektora Urbana, że nie chce z nimi rozmawiać
  Kobiety twierdzą, że na spotkaniu z przedstawicielami nowego pracodawcy usłyszały, że będą dostawać najniższą krajową, czyli 1317 zł. Przeraziły się.

  - To oznacza praktycznie o połowę mniejsze pensje niż mamy teraz. Powiedziano nam też, że nie będzie nam płacone za pracę w dni wolne oraz odpadnie dodatek za wysługę lat - relacjonuje Liliana Nowak.
  Salowa z 11-letnim stażem pracy w zabrzańskim Szpitalu Specjalistycznym zarabiała do tej pory "na rękę" 1400-1500 zł. A były i takie, które miały 200-300 zł więcej, bo pracowały np. od 20 lat i często sprzątały w dni świąteczne.

  - Jak mamy wyżyć za 900 zł "na rękę"? Mamy kredyty do spłacenia i musimy z czegoś żyć - mówi Jolanta Bąk. - Od kilku dni przedstawiciele firmy namawiają nas do podpisania dziwnych deklaracji. Dlaczego mamy to robić, skoro mamy umowy o pracę? Ktoś chce nas oszukać - denerwuje się pani Jolanta.

  Kobiety mają ogromny żal do dyrektora szpitala, że o czekających je zmianach dowiedziały się po fakcie, gdy już została wyłoniona w drodze przetargu firma sprzątająca. - Pracujemy w tym szpitalu od lat piątek, świątek i niedziela. Nigdy nie strajkowałyśmy i nie narzekałyśmy na swoje zarobki. A teraz dyrektor nawet nie chce z nami porozmawiać - opowiada Renata Kuchta.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dobro pilęgniarek?! na bloku operacyjnym ,zarabiają po 1800-

   ela (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 16

   1900 pielęgniarki- instrumentariuszki ,anestezjologiczne' z 15 letnim stażem czyli tyle co panie salowe ?! TO JEST DOBRO PIELĘGNIAREK ?! Nawet pan portier zarabia więcej ! nie mówiąc o...rozwiń całość

   1900 pielęgniarki- instrumentariuszki ,anestezjologiczne' z 15 letnim stażem czyli tyle co panie salowe ?! TO JEST DOBRO PIELĘGNIAREK ?! Nawet pan portier zarabia więcej ! nie mówiąc o administracji szpitala ,,,A kontrakt wyrabia w końcu biały personel , a nie administracja!
   nie mówiąc o odpowiedzialności za pracę .
   na całym świecie jest tak że osoby pracujące na blokach operacyjnych zarabiaja godnie , a w Polsce NA ODWRÓT! tyle co pani salowa..z całym szacunkiem dla tych pań i ich pracy.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Blamaz

   Jan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 16

   OLEJCIE TA ZASRANA ROBOTE NIECH SPRZATA DYREKCJA

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama