Ślemień: Kult maryjny po obu stronach granicy

  Ślemień: Kult maryjny po obu stronach granicy

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dwie duże imprezy kulturalne związane z kultem maryjnym odbędą się w maju i wrześniu po stronie polskiej i słowackiej. Wydanych zostanie tysiąc dwujęzycznych śpiewników. Będą też foldery. Gmina Ślemień pracuje już ze słowackim Oravskim Veselem nad przygotowaniem Dni Maryjnych. Na projekt, który właśnie ruszył i potrwa do końca września, UE dała prawie 27 tys. euro.
  W maju ślemieńskim sanktuarium na Jasnej Górce, słynącym z cudów, na mszy spotykają się wierni z Polski i Słowacji. Z kolei we wrześniu dojdzie do spotkania uczestników projektu oraz chętnych i turystów na szczycie Pilska.

  Wystąpią zespoły folklorystyczne, zapłonie integracyjne ognisko. Następnego dnia kulturalne wydarzenia odbędą się w Oravskim Veselu. Polacy zaprezentują tam dorobek związany z kultem maryjnym, m.in. rzeźby.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo