Kontenery socjalne w Bytomiu ciągle stoją puste

  Kontenery socjalne w Bytomiu ciągle stoją puste

  Bartłomiej Wnuk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Przy Składowej stoi 20 kontenerów socjalnych, cały czas w ich sąsiedztwie rośnie też galeriowiec. Tylko mieszkańców brak. Jak zapowiada Piotr Koj, prezydent miasta, pierwsi bytomianie zamieszkają w kontenerach wiosną tego roku, bo jak tłumaczy, zima to nie najlepszy czas przeprowadzkę. Prezydent nie potrafi jednak określić, kiedy dokładnie osiedle zostanie zasiedlone.
  - Na obecnym etapie, prace, które trwają przy galeriowcu znacznie utrudniałyby życie mieszkańcom kontenerów - mówi prezydent.

  Okoliczni mieszkańcy cieszą się z nieokreślonej perspektywy niechcianego sąsiedztwa. Wielu bytomian nadal jednak nie chce baraków, bo martwią się o swoje bezpieczeństwo.

  W odpowiedzi na te głosy mieszkańców, choć jeszcze nikt w tych budynkach socjalnych nie mieszka, bytomska lewica zapowiedziała już, że jeśli przejmie władzę w mieście po jesiennych wyborach, to zlikwiduje osiedle socjalne!

  W mieście są też i tacy, którzy z perspektywą nowego sąsiedztwa już się oswoili.

  - Ja jestem przedwojenny i nieraz widziałem w życiu prawdziwą nędzę.
  Może pomysł postawienia kontenerów nie jest najlepszy, ale gdybym zaznał biedy teraz na własnej skórze, to cieszyłbym się, że miasto zapewnia mi jakikolwiek dach nad głową - mówi Mieczysław Tomczyk, który nie obawia się o obniżenie poziomu bezpieczeństwa w okolicy, bo jak przyznaje, już teraz nie jest z nim najlepiej.

  Przypomnijmy. Pierwszy z galeriowców miał stanąć przy ul. Składowej do końca ubiegłego roku wraz z 20 kontenerami. Na 800 m. kw. będzie w nim mogło zamieszkać 20 rodzin. Koszt budowy jednego galeriowca, w którym każda z rodzin będzie dysponowała osobnym wejściem do zajmowanego pomieszczenia, to 1,2 mln zł.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   galeriowce

   Lidka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 87 / 75

   Za tak duże pieniądze wybudowano 2 galeriowce w każdym po 20 mieszkań. Do tego jest 20 kontenerów, co daje w sumie 60 mieszkań,Rozmawiałam z mieszkanką tego osiedla i dowiedziałam się że...rozwiń całość

   Za tak duże pieniądze wybudowano 2 galeriowce w każdym po 20 mieszkań. Do tego jest 20 kontenerów, co daje w sumie 60 mieszkań,Rozmawiałam z mieszkanką tego osiedla i dowiedziałam się że zasiedlonych jest połowa z nich tj 30 mieszkań. Czyżby w Bytomiu nie było eksmisji? Czy stać nas na wyrzucanie około 3 mln złotych w błoto? Nie zasiedlone kontenery są rozbierane przez złomiarzy, czy stać nas na takie marnotrawswo? Lidiazwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama