Ważne
  Interpretacje bez Lauru Konrada

  Interpretacje bez Lauru Konrada

  Henryka Wach-Malicka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tegoroczne zmagania uczestników konkursu XII Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje w Katowicach oceniało jury w składzie: Agnieszka Glińska, Krystyna Meissner, Andrzej Dziuk, Janusz Głowacki i Jerzy Juk-Kowarski. Ich decyzją Laur Konrada nie został w tym roku przyznany, nikt ze startujących reżyserów nie zgromadził bowiem odpowiedniej liczby głosów.
  W dotychczasowych edycjach Interpretacji zwycięzcą zostawał reżyser, na którego realizację głosowało przynajmniej trzech jurorów.

  Warto przypomnieć, że nagrody na katowickim festiwalu przyznawane są indywidualnie przez członków gremium oceniającego, a jurorzy uzasadniają swój werdykt publicznie. W dyspozycji każdego z nich pozostaje zatem jeden głos, wart 10 tys. zł.

  W tym roku dwa jurorskie mieszki - od Janusza Głowackiego i Jerzego Juka-Kowarskiego otrzymał Marcin Liber, za reżyserię przedstawienia pt. ID, zrealizowanego w szczecińskim Teatrze Współczesnym (w kooperacji z krakowskim Teatrem Łaźnia Nowa i Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie).
  Agnieszka Glińska oddała swój głos na Barbarę Wysocką - reżyserkę Pijaków wg Franciszka Bohomolca, ze Starego Teatru w Krakowie. Krystyna Meissner głosowała na Krzysztofa Rekowskiego, reżysera Panien z Wilka wg Jarosława Iwaszkiewicza, zrealizowanych w Teatrze Polskim w Poznaniu. Andrzej Dziuk oddał głos na Łukasza Witta-Michałowskiego, reżysera spektaklu pt. Ostatni taki ojciec Artura Pałygi, zrealizowanego na Scenie Prapremier InVitro w Lublinie. Łukasz Witt-Michałowski za swoje przedstawienie otrzymał również nagrodę publiczności. Nie przyznał natomiast Zaproszenia od Stanisława Teatr Śląski w Katowicach. Dziennikarze wyróżnili Barbarę Wysocką i Łukasza Witta-Michałowskiego. W historii Interpretacji to drugi przypadek nieprzyznania Lauru Konrada; taka sytuacja miała miejsce także w 2000 roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama