Katowice: Warsztaty maturalne, czyli jak nie pośliznąć się...

  Katowice: Warsztaty maturalne, czyli jak nie pośliznąć się na języku

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Opowiadała również o mężu, który młócił krowy u organisty zarabiając marne grosze… - to zdanie pochodzi z pracy maturalnej. A podobnych wpadek maturalnych jest więcej. Jak ich uniknąć? Odpowiedź poznają tegoroczni maturzyści.
  W ramach akcji Zostań studentem UŚ będą mogli skorzystać z bezpłatnych warsztatów przygotowujących do egzaminu dojrzałości, spotkać się ze specjalistami ds. rekrutacji i porozmawiać ze studentami o prawdziwych urokach bycia żakiem.

  Cezary Baryka był częściowo pozbawiony rodziców lub Telimena była starą kobietą nadgryzioną zębem czasu: dlaczego bawią nas te wypowiedzi i jakie błędy popełnili ich autorzy?
  Jeśli chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób uniknąć błędów w zakresie języka, stylu i kompozycji, oraz jak pracować nad poprawnością i pięknem swojej wypowiedzi, przyjdź na kursy przygotowawcze dla maturzystów - zaprasza dr Danuta Krzyżyk, egzaminator gimnazjalny i maturalny, sekretarz komisji dydaktycznej Rady Języka Polskiego, pracownik Zakładu Dydaktyki Języka Polskiego UŚ.

  Warsztaty z zakresu języka polskiego dla maturzystów odbędą się 29 i 30 marca oraz 12 i 13 kwietnia w godzinach od 16 do 18 w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych UŚ (ul. Bankowa 11). Spotkania dotyczące matematyki odbędą się 7, 14, 21 i 28 kwietnia w auli im. Andrzeja Pawlikowskiego, w Instytucie Fizyki (ul. Uniwersytecka 4), a poprowadzi je dr hab. Tomasz Połacik z Instytutu Matematyki UŚ. Zapisy na warsztaty przyjmowane są pod adresami mailowymi: warsztaty.polski@us.edu.pl oraz warsztaty.matematyka@us.edu.pl.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama