Sosnowiec: Game Day 2010 na Wydziale Nauk o Ziemi

  Sosnowiec: Game Day 2010 na Wydziale Nauk o Ziemi

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Na Wydziale Nauk o Ziemi w Sosnowcu rozpoczęła się się konferencja pt. Game Day 2010. Organizatorami wydarzenia jest Koło Naukowe Informatyków Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego oraz Microsoft Grupa .NET.
  Jak zapowiadają organizatorzy, Game Day 2010 to pierwsza na taką skalę konferencja poświęcona procesowi tworzenia gier, wydarzenie ma bowiem zasięg ogólnopolski. Znawcy tematyki demonstrować będą nowoczesne technologie oraz narzędzia informatyczne służące do budowy wirtualnego świata. Uczestnikami seminarium będą zarówno firmy polskie, jak i zagraniczne, wśród nich można wymienić: Microsoft, CD Projekt RED STUDIO, Nicolas Games, The Farm 51.


  Cele, jakie stawiają przed sobą organizatorzy konferencji, to przede wszystkim ukazanie tematyki tworzenia gier wideo, nie tylko z perspektywy prężnie rozwijającej się dziedziny biznesu, ale również jako obszaru wiedzy, nauki i umiejętności. Rynek gier to nie tylko nowoczesny przemysł, to także wiedza i wykształcenie. Połączenie sfery biznesu z dydaktyką może przynieść wymierne korzyści. Powstała platforma komunikacji zapewniłaby procesowi dydaktycznemu wsparcie profesjonalnych firm w zawodowym przygotowaniu młodych adeptów, natomiast branża gier wideo zyskałaby wysoko wykwalifikowanych specjalistów z dziedziny IT.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama