Ruch Chorzów pokonał Legię Warszawa w PP

Michał Wieczorek
asinfo
W rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski warszawska Legia podejmowała Ruch Chorzów. Wygrała 2:1, ale za sprawą zwycięstwa chorzowian w pierwszym meczu 1:0, właśnie Ruch przechodzi do półfinału.

- Jak już ruszymy, to będzie bardzo trudno nas zatrzymać - zapowiadał Stefan Białas przed meczem Pucharu Polski. Legia bardzo długo ruszała jednak z miejsca w meczu z chorzowskim Ruchem. Do momentu zdobycia gola lepsze sytuacje na zdobycie bramki mieli goście.

Zobacz relację z meczuKLIKNIJ TUTAJ

Trzy 100-procentowe sytuacje zmarnował Marcin Zająć. Kat Legii, który w barwach Lecha Poznań potrafił zdobywać w meczach z Wojskowymi po dwa gole. Najlepsza była sytuacja w drugiej połowy, kiedy Zając minął już Jana Muchę, ale nie odważył się strzelić z ostrego kąta na pustą bramkę. Drybling nic nie przyniósł.

Te sytuacje zemściły się na Niebieskich. Kilka minut później swoją niemoc strzelecką przełamał Bartłomiej Grzelak. Gol padł po stałym fragmencie gry. Piłkę do Grzelaka zgrał Pance Kumbev, a napastnik Legii uderzył głową w prawy róg bramki Matko Perdijića. Wkurzony Grzelak po bramce pobiegł cieszyć się... pod pustą trybunę budowanego stadionu przy Łazienkowskiej.

Legia nie poszła za ciosem, a wręcz przeciwnie. Po zdobyciu gola jej akcje znów stały się ślamazarne. Kiedy wydawało się, że dogrywka nie wyłoni zwycięzcy, odważną akcję przeprowadził Łukasz Janoszka. Młody Ecik wszedł między środkowych obrońców Legii i z łatwością pokonał Muchę.

To była kompromitacja stoperów Legii, którzy udowodnili że bez Dicksona Choto formacja defensywna Legii jest o klasę gorsza.

Pod koniec spotkania Legia strzeliła jeszcze jednego gola, ale nie pomogło to w wyeliminowaniu Ruchu.

Materiał oryginalny: Ruch Chorzów pokonał Legię Warszawa w PP - Dziennik Zachodni