Przesłanie Iroxany

  Przesłanie Iroxany

  Adam Wójcik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  O nowej płycie z Iwoną Rutkowską - Iroxaną - rozmawia Adam Wójcik
  "Moje przesłanie" to tytuł pani pierwszej płyty. Skąd pomysł by w dzisiejszych czasach, kiedy ludzie mają raczej mało czasu na jakieś przemyślenia próbować do nich docierać z przesłaniem? Jakie jest to przesłanie?

  Uważam, że obecnie, gdy dominuje pogoń za pieniądzem, powinniśmy znaleźć czas na przemyślenia i na dostrzeganie innych wartości w życiu. Staram się to właśnie przekazywać w moich tekstach. Uważam też, że muzyka jest wspaniałym lekarstwem na wszelkie stresy i warto poświęcić jej trochę czasu. Moje piosenki to: refleksja, zaduma, smutek i radość jednocześnie. Innymi słowy: moje przesłanie to samo życie.

  Co chciałaby pani zmienić w otaczającym nas świecie za pomocą swojej płyty i piosenek na niej zawartych?

  Chciałabym, żebyśmy byli wszyscy bardziej tolerancyjni i wyrozumiali, żebyśmy nie myśleli wyłącznie o sobie, lecz umieli także dostrzegać drugiego człowieka. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, starajmy się pomóc innym - nie odwracajmy się od nich. Chciałabym także, byśmy byli względem siebie bardziej życzliwi i otwarci, szczerzy w wyrażaniu uczuć i myśli - bez krzty obłudy i zakłamania. Myślę, że wtedy właśnie świat będzie o wiele piękniejszy i weselszy. Łatwiej będzie nam znosić trudne chwile. Będę szczęśliwa jeżeli moje piosenki choć trochę się do tego przyczynią.

  Czy wszystkie teksty, kompozycje są pani autorstwa?

  Wszystkie teksty utworów są moje, kompozycje w większości są również mojego autorstwa. Do dwóch piosenek, które znajdują się na płycie, muzykę skomponował Andrzej Skaźnik.
  1 3 4 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama